‘Gelin birlikte inşa edelim’

15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ’cü hainlerin bombalarına hedef olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yapılan törende konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan özetle şu mesajları verdi: “15 Temmuz gecesi ülkemize saldıran FETÖ’cü hainlerin TBMM’yi özellikle hedef alması rastgele bir tercih değildir. Bu Meclis masa başında değil, savaş meydanında kurulmuş bir Meclis’tir. Bu Meclis sadece düşmanla değil, ihanetle […]

 ‘Gelin birlikte inşa edelim’

16.07.2020 - 11:36

Güncelleme : 16.07.2020 - 11:36

15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ’cü hainlerin bombalarına hedef olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) yapılan törende konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan özetle şu mesajları verdi:

“15 Temmuz gecesi ülkemize saldıran FETÖ’cü hainlerin TBMM’yi özellikle hedef alması rastgele bir tercih değildir. Bu Meclis masa başında değil, savaş meydanında kurulmuş bir Meclis’tir. Bu Meclis sadece düşmanla değil, ihanetle de mücadele ederek zafere yürümüş bir Meclis’tir.

GÜÇLERİ YETSE KATLEDECEKLERDİ

Primis Player Placeholder

Darbeciler yaptıkları işin gayet şuurundaydılar. Eğer güçleri yetseydi ülkenin cumhurbaşkanı, başbakanı başta olmak üzere seçilmiş tüm yöneticilerini katletmekten çekinmeyeceklerine emin olunuz. Eğer güçleri yetseydi kendileri gibi düşünmeyen milletimizin her bir ferdine hayatı zehretmekten çekinmeyeceklerinden emin olunuz. Eğer güçleri yetseydi, bin yıllık vatanımızı müstevlilere bırakmaktan tereddüt etmeyeceklerinden emin olunuz. Eğer güçleri yetseydi, Türk milletini Anadolu’dan ve Avrupa’dan kazıyıp atmak, İslam’ın tüm izlerini bu topraklardan silmek isteyenlerin bayram edeceklerinden emin olunuz. Hamdolsun Allah’ın yardımı ve milletimizin direnişi sayesinde güçleri yetmedi.