Gebze Geri Dönüşüm

Ülkemizin daha iyi bir konuma ve şartlara gelmesini istiyor isek bazı şeylere dikkat etmeliyiz. Bu şeyler arasında doğanın korunması da vardır. Çevrenin ne kadar çok fazla korunduğunu önem verirsek yani korumasını sağlarsak bizden sonraki çocukların da gençlerin de daha temiz ve yeşil bir dünyada yaşamasına sağlamış oluruz. Bu nedenle korumayı hem önem göstermeli hem de […]

 Gebze Geri Dönüşüm

18.08.2020 - 9:16

Güncelleme : 18.08.2020 - 9:16

Ülkemizin daha iyi bir konuma ve şartlara gelmesini istiyor isek bazı şeylere dikkat etmeliyiz. Bu şeyler arasında doğanın korunması da vardır. Çevrenin ne kadar çok fazla korunduğunu önem verirsek yani korumasını sağlarsak bizden sonraki çocukların da gençlerin de daha temiz ve yeşil bir dünyada yaşamasına sağlamış oluruz. Bu nedenle korumayı hem önem göstermeli hem de bunu bir alışkanlık haline getirmeliyiz. Peki bu koruma yaparken bir gelir kazanabilir miyiz bu gibi soruların cevabı elbette evet olacaktır.

Çünkü korumayı sağladığımız her türlü işlerde bizlerde ek gelir kazanabiliriz. Bu nasıl olacak derseniz atık bir pili çevreye atmayarak burada kartonları bilinçsiz bir şekilde çöpleri atmayarak ve elimizde bulunan plastiklerin naylonları çuvalları olur. Orta atmıyor. Çevre hem kurumuş olacağız.

Hem de bunların birikimini yaptıktan sonra ilgili atık yönetim tesislerine sattığımız zaman gelir elde etmiş olacağız. İşte bu gibi aşamalara baktığımız zaman en ufak şeylerde bile para kazanıyoruz ve bu bizi mutlu ediyor.

Çünkü atık kağıtları bilinçsiz bir şekilde atmadığı mı zaman bunların belki bizim bir sonraki ayın faturasını karşılayacaktır. En ufak bir faturayı bile bunlardan ödediğimiz zaman bütçemiz de bir şey de nefes almış olacağız. Yani belki Bir senede iki üç ayın faturasını buna verdiğimiz zaman bir yere gezinti yapma şansımız çıkabilir. Bu da aile içinde bir mutluluğa ve farklı bir aktivitenin yoluna atmış olur.

Buradaki en basit bir örnek ne kadar çok fazla birikim yaparsak o kadar çok kazanırız. Bu sadece kendi evimizde kini saymış olduk ve şöyle de yapabildiğimiz de düşünürse çocuklara ve gençlere bu alanda da yönlendir isek başka başka gelirlerinde sahip olduğunu yani farklı içerde bile para kazanıldığını öğrenmiş ve bilmiş olurlar.

Bu ise onları hem özgüven aşçılar hem de kendi canlarını sıkmasının anlamsız olduğunu farkına vardır. Çocuklar bazı şeyler de kendi kafalarına çok takarlar bunlar arasında bir şeyi hemen elde etmek isteyebilirler.

Yani sabırlı olmaları için de bu işten onlara sabır da sağlayabilir. Hurdacılık sektörünün farklı iş kollarında da faydaları vardır. Birden fazla kişi çalıştırır ve tek kişi bu işlemleri yapamaz. Taşıma işlemini ayrı kişi muhasebe işlemini ayrı kişi yönetim işlemini ayrı kişi yapar.

Üstelik geri dönüşüm şirketi sanayisinde ülkemizde büyük firmalarda artık vardır. Yani artık çok fazla büyümüş nelerdir ve kurumsal bir şirket olmuşlardır. Ülkemizin ve gelirlerimizi daha fazla iyi artması için her işe ve öneme dikkat etmeli daha çok çalışmalı ve titiz bir şekilde işlerimizi yapmalıyız.

İşte bu da en düşük bireysel bilinçlenme den başlar ve toplum odaklı ilerler basit değildir. Önemli bir konudur. Bu konuyu tekrar tekrar vurguluyor uygulama amacımız bilinçli bir toplum yapmak toplumda kadar çok bilinçli yenirse ne kadar çok fazla bir gelir elde edebileceklerini öğrenirlerse çocukları içinde gençleri içinde ve diğer aile fertleri için de daha iyi bir gelecek inşa edeceklerdir.

Burak geri dönüşüm bu amaca hizmet etmek için hem istihdam sağlıyor. Hem de atıkların bertaraf edilmesi için Gebze’de faaliyetlerini yürütüyor. Burak geri dönüşüm birçok tesiste hizmetlerini sunuyor. Bu tesisler atık yönetim firmaları ayrı olarak bunları hammadde yani bir şey üreten örnek verecek olursak kat 10 üreten fabrikadan kullanılamayacak olan ayrılmış kartonlar veya bir metal işletmesinde makinelerden çıkan talaş Demir atıklarından tekrardan piyasaya kazanılması için çalışan genç ve dinamik kadrosu ile 2013 yılında kurulmuş olan bir şirkettir. Bu gibi şirketlerin sayısı arttığı zaman ülkemiz daha iyi bir yerlere konumları her zaman geleceğinden emin olmaktayız.

Bu nedenle çalışma hayatımızın gel illerimizin daha iyi bir şartlarda olması için bizler de elimizden gerekenleri yapmalıyız.Bu bizim için bir görev olması lazım yani devlete karşı yükümlülüğümüz veya sosyal bir de sorumluluğumuz sadece devletler savaşlarda kurulmaz devletin güçlenmesi için her zaman çalışmak çaba sarf etmek gerekir.

Bu nedenle bunların her biri önemli konulardır. İşte atıkları nasıl değerlendirilmesi gerektiğini konumuzda bahsediyoruz adı üstünde artık yani kullanılmış artık bir faydası olmayan nesne. Bunlar eskiden ne oluyordu çevre yat uyu da ve ekonomiye faydası alamıyordu ki geri dönüşümü yapıldığı zaman tekrardan ol başka bir şekilde karton bardak sa gazete ki yapımında bu gibi şeylerde tekrar kullanılacaktır.