Galaxy S8 Sonbaharda Piyasada Olacak

2017 yılının gözdesi olmaya aday Samsung Galaxy S8 Mart ayında çıkıyor. Özellikleri ise sonunda kesinleşti. Samsung Mart ayının ilk günlerinde yeni amiral gemisi Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modellerini kullanıcıların beğenisine sunacak. Galaxy s8 ne zaman çıkacak diye soranlara bir ay beklemelerini söyleyebiliriz. Sızdırılan görsellere göre Galaxy S8 cep telefonunun 5.8 inç büyüklüğünde olduğu görünüyor. […]

 Galaxy S8 Sonbaharda Piyasada Olacak

27.07.2017 - 8:38

Güncelleme : 27.07.2017 - 8:38

2017 yılının gözdesi olmaya aday Samsung Galaxy S8 Mart ayında çıkıyor. Özellikleri ise sonunda kesinleşti. Samsung Mart ayının ilk günlerinde yeni amiral gemisi Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modellerini kullanıcıların beğenisine sunacak. Galaxy s8 ne zaman çıkacak diye soranlara bir ay beklemelerini söyleyebiliriz. Sızdırılan görsellere göre Galaxy S8 cep telefonunun 5.8 inç büyüklüğünde olduğu görünüyor.

 

Ekran Özelikleri

Ekranın 5.6 inç kadar olan bölümü kullanım için ayrılmış durumda.  QHD+ Super amoled ekran ile gelecek olan S8 kamera konusunda da oldukça iddialı durumda.  Galaxy S8 modelin arka kamerası ise 12 megapiksel çözünürlüğe sahip. Galaxy note 8 fiyat olarak da uygun olacağa benziyor. Arka kamera dual pixel teknolojisine sahip olup ön kamera 8 megapiksel çözünürlüğüne sahip. Aynı zamanda Samsung Knox, IRIS göz tarama özelliğine sahip telefon ile sağlanacak.

 

Hafıza Birimleri Nasıl Olacak?

IP68 sertifikası sayesinde toza ve suya da dayanıklı durumda. İşlemcisinin ne olduğu konusunda ise belirsizlik hala sürüyor. Galaxy S8 snapdragon 835 ve Exvnos 8895 olmak üzere iki farklı da işlemciye sahip olacağını söylememiz mümkün. 64 gb dahili depolama birimi, 4 GB ram ile piyasaya çıkacak olan telefonda microsd kart sayesinde de artırılabilir hafıza seçeneği mevcut olacak.

Yazılım Özellikleri Hakkında

Wireless şarj olma özelliği de telefonda sahip olunabilir özellikler arasında bulunuyor. AKG’nin üretmiş olduğu kulaklık da telefon ile müşterilerine sunuluyor. Galaxy S8 telefonun en güncel android sürümü olan Android 7.1.1 Nougat ile meydana çıkması da bekleniyor. S8 özellikleri ile de beğenileri topluyor. Galaxy S8 ve S8 plus’ın beklenen duyurusu gelene kadar bilgi sızıntıları da devam etmektedir.

 

Son Teknoloji İle Uyumu

Cihazın en çok dikkat çeken özelliklerinden biri de 6.2 inç boyutunda devasa ekrana sahip olmasıdır. Ekran QHD+ çözünürlüğünün yanı sıra en boy orantısının 16-9 ölçülerinden daha uzun olduğu 18-9 ölçülerine daha yakın olduğu görünüyor. Büyük olan 5-7 ölçülerinde olan ekran Galaxy Note 7 telefonunu bile gölgede bırakıyor.

Kullanıcıları Cezbeden Özellikleri

Çerçeve kalınlığı, farklı en boy oranı, ekran görünüşü, çözünürlüğü, inç gibi özellikleri de devasa boyutuna rağmen kullanıcılara konforlu bir kullanım imkanı sunmaktadır. Samsung galaxy s8 edge özellikleri oldukça merak ediliyor. Önceki versiyonlarına rağmen daha büyük ekran ve tekrar tasarlanmış olan kasa modeli ile çok daha ileri seviyeye çıkmaktadır.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın