Galatasaray’da Üç Futbolcunun Lisansı Çıktı

Galatasaray tarafından transfer döneminin sonuna kadar ödeme yapılması ve 60 milyon Türk Lirası olan sigorta ile kamu borcuna dair tutarın ödenmesi gerektiği öğrenildi. Takıma katılacak olan herhangi bir oyuncunun transferinin resmiyet kazanabilmesi amacıyla doğrudan tüm borcun yatırılması gerekiyor olması nedeniyle, güncel borç kayıtlarının sıfırlanma şartı bulunuyordu. Sarı kırmızılı camia bünyesinde yöneticiler tarafından yapılan açıklamalarla birlikte, […]

 Galatasaray’da Üç Futbolcunun Lisansı Çıktı

19.01.2020 - 11:37

Güncelleme : 19.01.2020 - 11:37

Galatasaray tarafından transfer döneminin sonuna kadar ödeme yapılması ve 60 milyon Türk Lirası olan sigorta ile kamu borcuna dair tutarın ödenmesi gerektiği öğrenildi. Takıma katılacak olan herhangi bir oyuncunun transferinin resmiyet kazanabilmesi amacıyla doğrudan tüm borcun yatırılması gerekiyor olması nedeniyle, güncel borç kayıtlarının sıfırlanma şartı bulunuyordu. Sarı kırmızılı camia bünyesinde yöneticiler tarafından yapılan açıklamalarla birlikte, lisans kuruluna yapılacak olan transferlere dair lisans başvurularının olumlu sonuçlanması sağlandı. Galatasaray Spor Kulübünün detaylarına Meritroyalbet sitesi üzerinden  kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Saracchi Kadroya Katılmaya Hazır

Leipzig bünyesinde forma giyen oyuncunun kiralık olarak gerçekleştirilen transferi için özel olarak lisans çıkartma işlemi gerçekleştirildi. Transferin yapılmasıyla birlikte rotasyonda eli güçlenen sarı kırmızılıların en az 3 yabancı oyuncunun ise lisansını iptal etmesi veya göndermesi gerekiyor. Saracchi, Onyekuru ve Sekidika ancak bu sayede 14 yabancı kuralına uygun biçimde kadroda yer alabilecek. Takımların oyuncu kadrolarını Meritbet sitesinden öğrenebilirsiniz.

Onyekuru Transferi Resmileşti

Onyekuru, geçen sezondan bu yana Galatasaray taraftarı ve kulübün teknik ekibince en çok merak edilen oyunculardan biri haline geldi. Transferinin gerçekleştirileceği kesinleşmiş olmasına karşın, Galatasaray bünyesinde 60 milyon Türk Lirası tutarında sigorta borcu bulunduğu tespit edilmişti. Bu ödemenin tam olarak yapılmadığı sürece hiçbir oyuncunun lisansının çıkartılamayacağı öğrenildi. Fatih Terim ve ekibiyle yapılan görüşmeyle birlikte, getirilen isimlerin her birinin lisansının çıkartılması amacıyla gerekli adımların atılması konusunda fikir birliğine varıldı. Onyekuru ise bu süreçte doğrudan transferinin lisans kurulunca verilen lisansla birlikte resmileşmesi nedeniyle, performansı merak edilen isim oldu.

Jesse Sekidika’nın Lisans İşlemleri Tamamlandı

Jesse Sekidika’nın Eskişehirspor bünyesinde gösterdiği performansla birlikte özel olarak oyuncunun Galatasaray’a transferinin de önü açılmış oldu. Özellikle hızlı ve top sürme yeteneğinden ötürü tam olarak Galatasaray’ın ihtiyaç duyduğu oyunculardan biri olacağı belirtiliyordu. Eskişehirspor ile yapılan görüşmeler sonucunda oyuncu bonservisini aldı ve Galatasaray’a bedelsiz bir şekilde gitme olanağına sahip oldu. Galatasaray’ın henüz resmi olmasa da, siyah kırmızılı takıma uygun bir yetiştirme bedeli ödeyeceği öne sürülüyor. Gösterdiği performansla dikkatleri üzerinde toplayan oyuncunun lisansıyla ilgili işlemler sonuçlandırıldı. Kadroda yer alması için herhangi bir yasal problem bulunmuyor. Artık Meritroyalbet giriş ile birlikte merak ettiklerinizin tamamını çok daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

https://skor.sozcu.com.tr/2020/01/17/son-dakika-galatasaray-saracchinin-lisansini-cikartti-1439724/