Futbol Ayakkabısının Önemi?

  Performansın iyi bir şekilde olması ve aynı zamanda motivasyonun yüksek olduğu zamanlarda futbol daha iyi oynanır. Sağlam ve kaliteli futbol ayakkabısı önemli, spor ekipmanlarının içinde yer alan dizlik ve çoraplarında son derece iyi seçilmesi gerekir. Futbol ayakkabısının tabanı sert lastikli olması lazım, çünkü sert lastikli olursa kaymayı önlemiş olur. Futbol oynarken ayakkabı seçimi özenli olmalı, bu […]

 Futbol Ayakkabısının Önemi?

27.07.2021 - 21:06

Güncelleme : 27.07.2021 - 21:06

 

Performansın iyi bir şekilde olması ve aynı zamanda motivasyonun yüksek olduğu zamanlarda futbol daha iyi oynanır. Sağlam ve kaliteli futbol ayakkabısı önemli, spor ekipmanlarının içinde yer alan dizlik ve çoraplarında son derece iyi seçilmesi gerekir. Futbol ayakkabısının tabanı sert lastikli olması lazım, çünkü sert lastikli olursa kaymayı önlemiş olur. Futbol oynarken ayakkabı seçimi özenli olmalı, bu oyun kalitesini ve oyun hâkimiyetinin daha kontrol altında tutulmasını sağlar.

Futbol Ayakkabısı Nasıl Seçilmelidir?

Birbirinden farklı futbol ayakkabısı çeşitleri var olup, ancak ayağınıza tam olan, tam oturan ayakkabıları tercih edin. Futbol ayakkabısı seçerken giyecek olan kişinin hangi mevkide oynayacağı da mutlaka göz önünde bulundurulması gereken bir seçenektir. Mesela; defans, orta saha, merkez orta saha, forvet, ve de kale içi gibi… Futbolda hız ve pratik olmak oldukça gerekli bir özelliktir, bu hız ve atiklik ayakkabı seçeneği ile bağlantılıdır. Futbol ayakkabısı seçerken dikkat etmeniz gereken, hangi yüzeyde oynayacak olmanızdır. Ne kadar ayaklarınız rahat olursa olsun süper bir performans sarf etmiş olursunuz. Sizinde ihtiyacınız varsa https://www.lescon.com.tr/futbol-ayakkabisi/ den ulaşabilirsiniz.

Formun Üstü

Formun Altı