Fuat Avni Amerika’da Görüntülendi

Yıllardır Fuat Avni mahlasıyla Twitter’dan yazan kişi olduğu iddia edilen gazetecilik ve yazarlık yapan FETÖ üyesi Aydoğan Vatandaş Amerika’da görüntülendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaveri, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın yaveri ve yardımcılarının da FETÖ üyesi olduğu 15 Temmuz darbe girişiminin ardından anlaşılmış ve yıllardır kim olduğu tespit edilemeyen Twitter fenomeni Fuat Avni’nin bu kaynaklardan bilgi […]

 Fuat Avni Amerika’da Görüntülendi

26.09.2016 - 9:34

Güncelleme : 26.09.2016 - 9:34

Yıllardır Fuat Avni mahlasıyla Twitter’dan yazan kişi olduğu iddia edilen gazetecilik ve yazarlık yapan FETÖ üyesi Aydoğan Vatandaş Amerika’da görüntülendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaveri, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın yaveri ve yardımcılarının da FETÖ üyesi olduğu 15 Temmuz darbe girişiminin ardından anlaşılmış ve yıllardır kim olduğu tespit edilemeyen Twitter fenomeni Fuat Avni’nin bu kaynaklardan bilgi alarak tweet attığı belirlenmişti. FETÖ’nün havuzundan gelen bilgileri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın en yakınından veriyormuş gibi yapan Fuat Avni’nin kim olduğu konusunda bir çok iddia ortaya atılmış son olarak da Aydoğan Vatandaş olduğu tespit edilmişti.

2006 yılından beri Amerika’da bulunan Aydoğan Vatandaş 2013 yılında evlendiği Brezilyalı sevgilisi ile New Jersey eyaletinde yaşıyor. Fuat Avni adlı Twitter hesabının Aydoğan Vatandaş tarafından yönetildiği bilgisinin FBI tarafından Türk makamlarına verildiği iddia ediliyor.

1995 yılında Deniz Harp Okulu’nu bırakıp gazeteciliğe başlayan Vatandaş, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen‘in yaşadığı Pensilvanya’daki Alvernia Üniversitesi’nde doktora yaptı. FETÖ’nün yayın organlarından Today’s Zaman’da da köşe yazarlığı yapan Vatandaş’ın, 2014-2015 yılları arasında Türkiye’ye toplamda 7 kez giriş-çıkış yaptığı tespit edildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın