Fuar Standı Tasarımı Nasıl Yapılır?

Fuar Standı Tasarımı Nasıl Yapılır? Bir nevi mimari eser olan fuar stantlarının kullanılacak alanlara, kullanım amacına ve içinde sergilenecek ürünün özelliklerine göre tasarlanması gerekir. Toplam stant şekildeki bütünü oluşturan parçaların ise en ideal olarak hesaplanması, ölçülerinin doru yapılması gerekir. Fuar standı konusu son yıllarda önemi daha da artan bir özelliğe kavuşmuştur. Çünkü firmanızın vizyonu stantlar […]

 Fuar Standı Tasarımı Nasıl Yapılır?

18.12.2021 - 16:16

Güncelleme : 18.12.2021 - 16:16

Fuar Standı Tasarımı Nasıl Yapılır?

Bir nevi mimari eser olan fuar stantlarının kullanılacak alanlara, kullanım amacına ve içinde sergilenecek ürünün özelliklerine göre tasarlanması gerekir. Toplam stant şekildeki bütünü oluşturan parçaların ise en ideal olarak hesaplanması, ölçülerinin doru yapılması gerekir. Fuar standı konusu son yıllarda önemi daha da artan bir özelliğe kavuşmuştur. Çünkü firmanızın vizyonu stantlar sayesinde değer kazanır.

Yapılacak stant tasarımının mutlaka işinin ehli uzmanlar tarafından planlanması ve işçiliğinin de hassasiyetle yürütülmesi gerekir. Çünkü katıldığınız fuarda dikkat çekmeli, adeta biz buradayız diyebilmelisiniz.

Günümüzde çok etkili ve önemli olan reklam üzerinde de büyük etkisi olan Fuar Standı modellerinin en doğru şekilde planlanması, tasarlanması ve en nihayetinde imal edilmesi ve kurulumunun yapılması için onestopexpo‘yu inceleyip en doğru bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fuar Stantlarının Tasarımında Kullanılan Malzemeler

 

Henüz düşünce aşamasında olan fuar standı modeli için öncelikle profesyonel bir destek almayı düşünün. Stant hangi faaliyetler için kullanılacak, hangi malzemeden üretilecek, renk ve şekil tasarımı nasıl olacak gibi soruların cevabı için iyi bir destek şart. Tüm bunlara karara verdikten sonra artık üretime geçilebilir.

Modüler fuar stantları genellikle alüminyum esaslı malzemelerden yapılır ancak bunun haricinde de çok çeşitli malzemenin seçilerek kullanılması mümkündür. Bu aslında firmanın tercihine bağlıdır. Kullanılacak malzemenin en doğru şekilde kararının alınması görünüş, kullanım ve estetik açıdan büyük önem taşır.

Alüminyum malzemenin yanı sıra ahşap fuar stant çeşitlerinde sunta veya kontrplak da kullanılmaktadır. Daha şık ve kaliteli bir görünüm kazandıran ahşap stantlar, istenilen tasarım kullanılarak kişiye özel formda tasarlanabilmektedir.

Yuvarlak ve oval kesim seçenekleri, sınırsız tasarım ve dekorasyon seçenekleri ve birden fazla alternatifin kullanılması ahşap tasarımları gözde yapan unsurlardır. Tüm bunların yanında cam, ahşap, kumaş, PVC gibi malzemelerle kombinasyon halinde kullanılabilen, istenilen ölçü, kapasite, malzeme ve tasarımda üretilebilen ve aynı zamanda ekonomik olan fuar standı çeşitleri de bulunur.

Firmaların asıl hedefi stant yapmak ve kullanmak değil ticari faaliyetlerini sürdürmektir. Ancak iyi tasarlanmış bir stant sizi ve firmanızın karakterini ortaya koyacaktır. Stant tasarımı söz konusu olduğunda marka fikrini en sanatsal şekilde sunmak önemlidir. Bu konuda onestopexpo‘yu inceleyip en doğru bilgilere ulaşabilirsiniz.

https://onestopexpo.com/