Fırın Teknolojisinde Tek Adres

Teknolojinin hayatlara dokunuş yaparak konfor sağladığı alanlardan biri de Tahya makine firmasının ürettiği seramik fırını ürünleridir.

 Fırın Teknolojisinde Tek Adres

30.04.2018 - 14:33

Güncelleme : 30.04.2018 - 14:33

Teknolojinin hayatlara dokunuş yaparak konfor sağladığı alanlardan biri de Tahya makine firmasının ürettiği seramik fırını ürünleridir. Farklı ebat ve büyüklükte üretilen fırınlar seramik ürünlerin imalat aşamasında kullanılmak üzere üretilirler. Portatif özellikte olan seramik fırınlar taşınabilir olma özelliği ile istenilen alana kolaylıkla nakledilebilir.

İyi Kalitede Üretim İçin Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Seramik üretimine katkıda bulunan seramik fırını seramiğin iyi ve kaliteli olarak üretilmesinde ana araç olup ısıya dayanıklılık testinden geçirilme aşaması fırınlama aşaması olmaktadır. Isı dayanıklılığı ve seramiğin şekillenme aşamasında etkili olan bu aşama seramiğin güvenle kullanılmasını da sağlar.

Yaşam alanlarımızda kap kacak, obje ve süsler olarak yer alan seramiklerin fırınlanması hassasiyet gerektirir. Bu fırınlara konulacak seramikler kalınlıklarına göre ısı derecelendirilmesi yapılır. Kalın seramiklere daha yüksek ve yoğun ısı verilirken ince seramiklerin çatlamasını önlemek amacıyla ısı yavaş ve sınırlı verilir. Bu özelliklere göre firmada üretilen seramik fırınlar bu ürünü kullanacak olan sektörde önemli olmaktadır. Firma her seramiğin dayanıklılığına uygun dereceli makineler üretmektedir.

http://www.tahyamakina.com.tr/

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın