Firari FETÖ Üyesi Amerika’da Görüntülendi

FETÖ’nün eski kalemlerinden firari gazeteci ve yazar Tuncay Opçin Amerika’da görüntülendi. Attığı tweetler ile bir dönem büyük tepki çeken Opçin, 17-25 Aralık operasyonlarının ardından Amerika’ya kaçarak hayatını orada sürdürmeye başlamıştı. Silahlı örgüye üye olmak suçundan araması bulunan Opçin diğer firari FETÖ üyeleri gibi Amerika’da görüntülendi. FETÖ üyelerini sosyal medyada ve basında verdiği subliminal darbe mesajlarına […]

 Firari FETÖ Üyesi Amerika’da Görüntülendi

27.09.2016 - 11:09

Güncelleme : 27.09.2016 - 11:09

FETÖ’nün eski kalemlerinden firari gazeteci ve yazar Tuncay Opçin Amerika’da görüntülendi.

Attığı tweetler ile bir dönem büyük tepki çeken Opçin, 17-25 Aralık operasyonlarının ardından Amerika’ya kaçarak hayatını orada sürdürmeye başlamıştı. Silahlı örgüye üye olmak suçundan araması bulunan Opçin diğer firari FETÖ üyeleri gibi Amerika’da görüntülendi.

FETÖ üyelerini sosyal medyada ve basında verdiği subliminal darbe mesajlarına Opçin de darbe girişiminden bir gün önce 14 Temmuz’da yatakta basacaklar, şafakta asacaklar tweetiyle katılmış ve darbeden haberdar olan kişilerden biri olduğu iddia edilmişti.

Sahte belgelerle vatansever askerlerin ordudan ihraç sürecini başlatan Balyoz kumpasında da tutuklu FETÖ üyesi Mehmet Baransu ile büyük ölçüde rol alan Opçin Amerika’nın Teksas eyaletinde bir marketten çıkarken görüntülendi.

FETÖ’nün diğer firari ismi ve Fuat Avni olduğu iddia edilen ve Amerika’da yaşayan Aydoğan Vatandaş gibi Deniz Kuvvetleri’nden atılan Opçin bir süre cemaatin yayın organlarında çalışmıştı.

Twitter hesabı üzerinden yurt dışına kaçmak isteyen FETÖ üyeleri için akıl da veren Opçin, hangi ülkeye nasıl giriş yapacaklarının da yollarını gösteren mesajlar atmıştı.

Bir çok suçtan hakkında açılan davalar bulunan Opçin 35 yıldan 75 yıla kadar yargılanıyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın