FETÖ’nün İkinci Gizli Mesajlaşma Sistemi Tespit Edildi

FETÖ’ye yönelik tüm yurtta devam eden operasyonlardan çarpıcı ifadeler gelmeye devam ediyor. Son olarak Şanlıurfa’da FETÖ’ye yönelik yapılan operasyonlarda gözaltına alınan FETÖ üyelerinin ifadeleri örgütün iletişim ağı ile ilgili çarpıcı bilgiler verdi. Fethullahçı Terör Örgütü üyesi asker ve polisler gözaltında verdikleri ifadelerde örgütün gizli iletişim ağı ByLock ve Eagle hakkında çarpıcı bilgiler verdi. Daha önce […]

 FETÖ’nün İkinci Gizli Mesajlaşma Sistemi Tespit Edildi

26.09.2016 - 21:30

Güncelleme : 26.09.2016 - 21:30

FETÖ’ye yönelik tüm yurtta devam eden operasyonlardan çarpıcı ifadeler gelmeye devam ediyor. Son olarak Şanlıurfa’da FETÖ’ye yönelik yapılan operasyonlarda gözaltına alınan FETÖ üyelerinin ifadeleri örgütün iletişim ağı ile ilgili çarpıcı bilgiler verdi.

Fethullahçı Terör Örgütü üyesi asker ve polisler gözaltında verdikleri ifadelerde örgütün gizli iletişim ağı ByLock ve Eagle hakkında çarpıcı bilgiler verdi. Daha önce ByLock kullandığı ortaya çıkan örgütün anlaşılmaması için WhatsApp görünümünde Eagle adlı gizli bir mesajlaşma sistemi kullandığı da ortaya çıktı. Uygulamaları örgütün Abi’lerinin telefonlara yüklediği belirlendi. Sadece kendi telefonlarına değil, örgütün yakınlarının da telefonlarına yüklenen programda teröristler kriptolu mesajlaşıyor.

Daha önce örgütün kullandığı ortaya çıkan ByLock programının 2015 yılında telefonlardan silindiği ve bu uygulamanın yerine de Eagle adlı WhatsApp görünümlü bir program yüklendiği ortaya çıktı. Eagle adlı programda mesajların 24 saat içerisinde telefonlardan otomatik olarak silindiğini ve bu programı cemaat mensubu olmayan hiç kimsenin kullanamayacağı ifadelerde ortaya çıktı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın