FETÖ’den Tehdite Devam Ediyor

Fethullahçı Terör Örgütü üyelerinin 15 Temmuz’da başlattığı ve başarısız olduğu darbe girişiminin ardından Amerika’da yaşayan Fethullah Gülen, verdiği röportajlarla Türkiye’yi tehdit etmeye devam ediyor. Darbe girişiminin başarısız olmasının ardından darbenin izlerini arayan araştırmacılar, 15 Temmuz’dan tam 9 ay 10 gün önce Cemaatin yayın organı görevini yürüten Zaman Gazetesi’nin reklamını inceledi. Reklamda siren seslerinin gelmesinin ardından […]

 FETÖ’den Tehdite Devam Ediyor

02.08.2016 - 13:47

Güncelleme : 02.08.2016 - 13:47

Fethullahçı Terör Örgütü üyelerinin 15 Temmuz’da başlattığı ve başarısız olduğu darbe girişiminin ardından Amerika’da yaşayan Fethullah Gülen, verdiği röportajlarla Türkiye’yi tehdit etmeye devam ediyor.

Darbe girişiminin başarısız olmasının ardından darbenin izlerini arayan araştırmacılar, 15 Temmuz’dan tam 9 ay 10 gün önce Cemaatin yayın organı görevini yürüten Zaman Gazetesi’nin reklamını inceledi. Reklamda siren seslerinin gelmesinin ardından gülen bir bebek olduğu gözlenirken, bu reklamın darbeyi işaret etmesi olarak yorumlandı.

Amerika’dan yaptığı açıklamalarda darbe girişiminin bir tiyatro olduğunu iddia eden Gülen son açıklamasında sabredin mesajını vermiş ve 20 günlük bir sabır istemişti. Bu açıklamaları da örgütün 14 Ağustos’da yeni bir girişime kalkışacağı ya da başka örgütsel faaliyetlerde bulunacağı olarak yorumlandı. Bu açıklamalardan daha önce açılan ve Fuat Avni operasyonunda gözaltına alınan Mustafa Koçyiğit adlı Twitter hesabından da 14 Ağustos’u bekleyin mesajı verilmişti.

Gülen’in son konuşmasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ölümle tehdit etmesi, bir suikast girişiminin olma ihtimalini gülendirdi. Yine CNN International’a verdiği röportajda arka planda görülen ve Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin suikaste kurban gittiği Diyarbakır Dört Ayaklı Minare tablosunun da suikast için emir verildiği yönünde yorumlandı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın