FETÖ Soruşturmasında Arınç’a Darbe

AK Parti eski milletvekillerinden ve partinin kurucuları arasında yer alan Bülent Arınç darbe soruşturmasında yakın çevresini kaybetmeye başladı. Manisalı olan ve yıllardır aktif siyaset hayatı yürüten Bülent Arınç geçtiğimiz dönem aday olmayarak siyasi hayatını noktalamıştı. Siyasi hayatı bittikten sonra yaptığı açıklamalarla AK Parti çevresinden yoğun tepkiyle karşılaşan Arınç’ın partiden aday gösterilmeyen diğer isimler yeni parti […]

 FETÖ Soruşturmasında Arınç’a Darbe

28.07.2016 - 15:27

Güncelleme : 28.07.2016 - 15:27

AK Parti eski milletvekillerinden ve partinin kurucuları arasında yer alan Bülent Arınç darbe soruşturmasında yakın çevresini kaybetmeye başladı.

Manisalı olan ve yıllardır aktif siyaset hayatı yürüten Bülent Arınç geçtiğimiz dönem aday olmayarak siyasi hayatını noktalamıştı. Siyasi hayatı bittikten sonra yaptığı açıklamalarla AK Parti çevresinden yoğun tepkiyle karşılaşan Arınç’ın partiden aday gösterilmeyen diğer isimler yeni parti kuracağı bile söylenmiş; fakat kendisi bu iddiaları kesin bir dille yalanlamıştı.

FETÖ’ye karşı da net bir tavır koyamamasından dolayı eleştirilen Arınç, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından aldatıldığını söylemesi de kendisine olan tavrı engelleyememişti.

FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla tüm yurtta gözaltılar ve açığa alınmalar sürerken bugün bu isimlere sürpriz bir isim eklendi. Manisa’da 14 yıldır Halk Sağlığı müdürü olan ve Bülent Arınç’ın kayınbiraderi olan Dr. Ziya Tay açığa alındı. FETÖ operasyonu çerçevesinde açığa alındığı öğrenilen Ziya Tay’ın daha önce AK Parti’den milletvekili aday adayı olduğu fakat listeye giremediği öğrenildi.

15 Temmuz’dan itibaren FETÖ soruşturması çerçevesinde Manisa’da 150’den fazla kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın