FETÖ Operasyonları MİT’e Sıçradı

15 Temmuz darbe girişiminin ardından devletin tüm kurumlarında başlayan personel tasfiyesinin son ayağı kritik kurumlardan Milli İstihbarat Teşkilatı’na sıçradı. Başbakanlık, Dışişleri Bakanlığı, Emniyet, TSK derken FETÖ operasyonları şimdi de Milli İstihbarat Teşkilatı‘na sıçradı. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile ilişkisi olduğundan şüphelenilen 141 MİT mensubundan soruşturması tamamlananlar arasında 87’si FETÖ ile […]

 FETÖ Operasyonları MİT’e Sıçradı

27.09.2016 - 15:18

Güncelleme : 27.09.2016 - 15:18

15 Temmuz darbe girişiminin ardından devletin tüm kurumlarında başlayan personel tasfiyesinin son ayağı kritik kurumlardan Milli İstihbarat Teşkilatı’na sıçradı.

Başbakanlık, Dışişleri Bakanlığı, Emniyet, TSK derken FETÖ operasyonları şimdi de Milli İstihbarat Teşkilatı‘na sıçradı. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile ilişkisi olduğundan şüphelenilen 141 MİT mensubundan soruşturması tamamlananlar arasında 87’si FETÖ ile irtibatlı olduğu gerekçesiyle memuriyetten ihraç edilerek MİT ile ilişiği kesildi. İhraç edilen personellerden 52’si hakkında hazırlanan dosya da savcılığa gönderildi. Savcılığın kısa süre içerisinde şüphelileri sorguya çağırması beklenirken 15 Temmuz’dan sonra yapılan ihbarlar sonucu bazı MİT mensupları tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

15 Temmuz’da devletin silahlı kuvvetlerini, tanklarını, jetlerini milletin üzerine doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunan Fethullahçı Terör Örgütü’ne yönelik operasyonlarda binlerce kişi gözaltına alınmış, onbinlerce kişi de memuriyetten ihraç edilerek haklarında soruşturma başlatılmıştı. FETÖ’nün yargıyı nasıl örümcek ağı gibi sardığı da darbe girişiminin ardından başlayan operasyonlarda gözler önüne serildi. Bir çok hakim ve savcı FETÖ üyesi olmak suçundan tutuklanırken bir çoğu da yurt dışına kaçtı.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın