Fenerbahçe’de FETÖ Operasyonu Başladı

Galatasaray’ın FETÖ üyesi oldukları iddiasıyla eski futbolcularını kulüpten ihraç etmesinin ardından bir hamle de Fenerbahçe’den geldi. 3 Temmuz şike sürecini başlatan savcıların ve karar veren hakimlerin FETÖ üyesi olduklarının ortaya çıkmasının ardından davanın bir şike davası değil Fenerbahçe’yi ele geçirme davası olduğu anlaşılmış, cemaatin eski isimlerinden Nurettin Veren de Fethullah Gülen’in Fenerbahçe’yi ele geçirmek için […]

 Fenerbahçe’de FETÖ Operasyonu Başladı

23.09.2016 - 10:32

Güncelleme : 23.09.2016 - 10:32

Galatasaray’ın FETÖ üyesi oldukları iddiasıyla eski futbolcularını kulüpten ihraç etmesinin ardından bir hamle de Fenerbahçe’den geldi.

3 Temmuz şike sürecini başlatan savcıların ve karar veren hakimlerin FETÖ üyesi olduklarının ortaya çıkmasının ardından davanın bir şike davası değil Fenerbahçe’yi ele geçirme davası olduğu anlaşılmış, cemaatin eski isimlerinden Nurettin Veren de Fethullah Gülen’in Fenerbahçe’yi ele geçirmek için bu soruşturmayı başlattığını ve amacın Fenerbahçe’yi bitirmek olduğunu söyledi.

15 Temmuz Darbe girişiminin ardından FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla tutuklanan yargı ve emniyet mensupları için Fenerbahçe de harekete geçti. Fenerbahçe üyesi olduğu belirlenen ve FETÖ’den tutuklanan bir çok hakim ve savcı Fenerbahçe’den ihraç edilecek.

Aralarında Mehmet Berk, Cihan Kansız, Fikret Seçen gibi ünlü savcıların da bulunduğu bir çok üye için üyelikten ihraç kararı alındı. Süreci darbe girişiminden önce başlatan Fenerbahçe Kulübü’nde ihraç kararının kısa sürede çıkması bekleniyor.

İhraç edilecek isimlerden Mehmet Berk şike soruşturmasını yürütmüştü. Bir diğer isim Cihan Kansız ise Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ’u tutuklatan isim olarak biliniyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın