Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde yaşayan Müslüman olan birçok insan kredi alırken faizsiz kredi almaya özen gösterirler. Çünkü mensup oldukları dini kurallardan dolayı faizin uygun olmadığını bilirler. Bu sayede de evim evim deyip yeni ve hoşuna giden bir konut satın almak ister. Ancak faizsiz ev kredisi bulmak oldukça zordur. Günümüzde bankalar bu konularda çok avantaj sunmuyor ve ev almak […]

 Faizsiz Kredi Veren Bankalar

10.08.2019 - 22:28

Güncelleme : 10.08.2019 - 22:28

Ülkemizde yaşayan Müslüman olan birçok insan kredi alırken faizsiz kredi almaya özen gösterirler. Çünkü mensup oldukları dini kurallardan dolayı faizin uygun olmadığını bilirler. Bu sayede de evim evim deyip yeni ve hoşuna giden bir konut satın almak ister. Ancak faizsiz ev kredisi bulmak oldukça zordur. Günümüzde bankalar bu konularda çok avantaj sunmuyor ve ev almak istiyorum diyen insanların önüne ödemeleri gereken faizi sunuyorlar. İnsanlar da harcamalarında tasarruf ederek bu miktarı toplamaya çalışıyor.

Faizsiz Kredi

İnsanlar son zamanlarda taksitle ev almak fikrini daha çok benimsediklerinden dolayı faiz almayan bankaları araştırıyor. Bunun farkına varan bankalar da ev alma hayali kuran insanlara uygun kar oranları ile kredi vermeye başladı. İnsanlar hem birikim yapmak yolu ile hem de faiz istemeyen bankalardan kredi alarak hayalini gerçekleştiriyor. Kazancı olmayan ve belirli standartların altında bir mali geliri olan aileler kredisiz ev alabilecek güce sahip olmadığı için bu kredi yöntemi oldukça olumlu da karşılanmıştır.

Katılım Bankaları

İnsanların faiz olmadan kredi veren bankalara olan ilgileri katılım bankalarının sayısını ve faizsiz konut alma şansını gittikçe arttırdı. Kurulan bu bankalar sayesinde insanlar peşinatsız ev alma ve faiz ödememe şansını yakaladı. Bu sayede yaptıkları birikim ile beraber çektikleri kredilerle istedikleri evi alabilen birçok aile meydana geldi.

Tasarruf Kazanmak

Kredilerini uygun olmayan ve ödeme şartları ağır olan sözleşmelerle veren bankalar insanları tasarrufla ev almak konusunda da oldukça geliştirmiştir. Söz konusu olan bu krediler ve bankalar olmasa dahi büyük bir çoğunluk kazandıklarını harcarken tasarruf yaparak para biriktirmeyi öğrenmişlerdir. Bu da onlara büyük bir özellik katmıştır. Çünkü tasarrufu yaşam şekline dönüştüren insanlar ne kredilere ne de bankalara ihtiyaç duymazlar. Biriktirdikleri paralar ile araba da alabilen bu insanlar taksitle araba alma fırsatından da yararlanmazlar.

Hangi Bankalar Faizsiz Kredi Veriyor?

Faizsiz kredi veren bankalar arasında, Albaraka Türk, Türkiye Finans, Kuveyt Türk, Vakıf Katılım, Ziraat Katılım, Emlak Bank gibi birçok banka yer alıyor. Bu bankaların vade süreleri de en fazla 60 aydır. Yani alınan kredilerin faizsiz ödenmesi için maksimum 5 yıl içinde ödeme yapılabilir. Bu da banka ile aranızdaki anlaşmayı ilgilendirir. İşte faizsiz kredi veren bu bankalar sayesinde ihtiyaç sahibi birçok insan hayallerine kavuşuyor.

https://www.tasarruf.com.tr/grup-tasarruf-plani/
https://www.tasarruf.com.tr/kampanyalar/
https://www.tasarruf.com.tr/

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın