Facebook’tan Dev Rekor

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal ağlardan biri olmayı başaran ve liderliğini diğer devlere karşı sürdüren Facebook kırılması güç yeni bir rekora daha imza attı. 1,5 milyar üyesi bulunan Facebook’un üyelerinden 1 milyarı geçtiğimiz günlerde aynı anda Facebook’u kullandı ve kırılması güç bir rekora ortak olmuş oldular. Facebook’un kurucusu ve halen CEO’luk görevini yürüten Mark […]

 Facebook’tan Dev Rekor

28.08.2015 - 11:57

Güncelleme : 28.08.2015 - 11:57

Dünya üzerinde en çok kullanılan sosyal ağlardan biri olmayı başaran ve liderliğini diğer devlere karşı sürdüren Facebook kırılması güç yeni bir rekora daha imza attı.

1,5 milyar üyesi bulunan Facebook’un üyelerinden 1 milyarı geçtiğimiz günlerde aynı anda Facebook’u kullandı ve kırılması güç bir rekora ortak olmuş oldular.

Facebook’un kurucusu ve halen CEO’luk görevini yürüten Mark Zuckerberg geçtiğimiz günlerde kırılan bu rekorla ilgili bir açıklama yaptı. Rekorun Pazartesi günü kırıldığını belirten Zuckerberg, Facebook hesabından ilk defa böyle bir rakama ulaştıklarını belirtti.

Daha önce 968 milyon kullanıcısının aynı anda Facebook’u kullandığını belirten Zuckerberg, ulaştıkları bu yeni rakamla ulaşılması güç bir rekora daha imza atmış olduklarını belirtti. 1 milyar kullanıcı sayısına 3 yıl önce ulaşan Facebook, ortaya çıkan yeni uygulamalar ve sosyal ağların tahtının sallayamadığını da göstermiş oldu. Hem arayüz hem de mobil uygulamalarını sürekli güncellemeye ve geliştirmeye çalışan Facebook halen dünyanın en çok kullanılan sosyal ağlarının başında yer alıyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın