Evlerinizi Daha Kullanışlı Hale Getirecek Dekorasyon Önerileri

Günümüzde kişilerin yaşam alanları daha da azalmış ve küçük evlerde yaşanmaya başlanmıştır. Bu nedenle evlerinizi daha kullanışlı hale getirecek dekorasyon önerileri bulabilir ve uygulamalarla kullanım alanlarınızı genişletebilirsiniz. İçerisinde bulunduğunuz yaşam alanlarını sürekli değiştiremezsiniz ancak daha güzel bir hale getirmek tamamen sizin elinizdedir. Kendinize daha kullanışlı bir yaşam alanı yaratmak ister misiniz? Pratik ve güzel yollarla […]

 Evlerinizi Daha Kullanışlı Hale Getirecek Dekorasyon Önerileri

26.11.2020 - 13:17

Güncelleme : 11.03.2021 - 10:55

Günümüzde kişilerin yaşam alanları daha da azalmış ve küçük evlerde yaşanmaya başlanmıştır. Bu nedenle evlerinizi daha kullanışlı hale getirecek dekorasyon önerileri bulabilir ve uygulamalarla kullanım alanlarınızı genişletebilirsiniz. İçerisinde bulunduğunuz yaşam alanlarını sürekli değiştiremezsiniz ancak daha güzel bir hale getirmek tamamen sizin elinizdedir. Kendinize daha kullanışlı bir yaşam alanı yaratmak ister misiniz? Pratik ve güzel yollarla bunu elde etmek oldukça kolaydır.

Öncelikle evinizin hangi tarzda ve nasıl olması istediğini hakkında kararınız olması gereklidir. Ardından tarzınıza uygun renk ve modellerle değişim işlemine geçebilirsiniz. Tamamen kendi zevkinizle bambaşka bir ev yaratabilir ve verimli olarak evinizi kullanabilirsiniz.

Büyük Mobilyalardan Uzak Durun

Büyük mobilyalar oldukça fazla yer kaplar ve kullanışlılığı azaltır. Evlerinizi daha kullanışlı hale getirecek dekorasyon önerileri genellikle küçük mobilyalardan oluşacaktır. Küçük mobilyalar daha fazla hareket alanı tanır ve kişiler ev içerisinde daha rahat hareket edebilirler. Eğer mobilyalarınız büyükse buna da bir çözüm uygulanabilir. Mobilyalarınızı duvara sıfır olarak kullanabilir ve ortada daha çok alan bırakabilirsiniz. Fakat görselliğe önem veriyor ve ortada mobilya kalsın istiyorsanız küçük eşyalar almanız gereklidir.

Açık Renkleri Seçin

Eğer ben daha çok alan istiyorum ve ferah bir ortam istiyorum diyorsanız açık renkleri seçebilirsiniz. Duvarlarınızda açık renkleri seçebilir ve mobilyalarınızla da destekleyebilirsiniz. Bu sayede eviniz daha parlak ve aydınlık bir şekilde olacaktır. Psikolojik olarak evinizin daha kullanışlı hale geldiğini hissedebilir ve kendinizi rahat hissedebilirsiniz.

Çok Amaçlı Eşyalar

Herhangi bir mobilya yalnızca tek amaç için kullanılmayabilir. Eğer daha kullanışlı ve kapsamlı eşyalar istiyorsanız mobilyalarınızı çok amaçlı seçmelisiniz. Televizyon ünitesi seçimi yaparken kitaplık alanı olmasına dikkat etmeli ve çekmeceli modelleri tercih etmelisiniz. Bu sayede hem kitaplık hem depolama alanı ve televizyon kabinini bir arada kullanabilirsiniz.

İç İçe Kullanılan Mobilya Tasarımları

Evlerinizi daha kullanışlı hale getirecek dekorasyon önerileri içinde aynı alanda iki farklı eşyalara yer verebilirsiniz. Bu sayede daha pratik ve kolay bir kullanım da sağlamış olursunuz. Örneğin makyaj masası ve komodini bir araya getirebilir ve tek eşyayla birçok işinizi halledebilirsiniz. Kendinize uygun olarak başka iç içe geçen mobilyaları da tasarlayarak yaptırabilirsiniz. Takılarınız için kıyafet dolabınızda bir göz ayırabilir ve pratik askılarla kullanım sağlayabilirsiniz.

Duvarla Birleşik Masa Modelleri

Genellikle masalar evin bir köşesine konulur ve oldukça fazla alan kaplar. Sofrayı kurarken sürekli masa ile mutfak arasında gidip gelmek ve yorulmak en çok başımıza gelen durumlardan birisidir. Ancak evlerinizi daha kullanışlı hale getirecek dekorasyon önerileri olarak birleşik masa kullanımını seçebilirsiniz. Mutfakta duvara bileşik olarak kullanabileceğiniz bu eşya oldukça büyük rahatlık sağlayacaktır. Yaylı bir sistem ile kalkabilen ve tekrar masa olabilen bir tasarımı özel olarak yaptırabilirsiniz. Bu modellerle birlikte hem masanız yer kaplamayacak hem de istediğiniz anda masaya dönüşecektir.

Gömme Dolaplar

Gömme dolaplar eski zamanlardan bu yana evi en kullanışlı hale getirecek eşyalardan birisidir. Evlerinizi daha kullanışlı hale getirecek dekorasyon önerileri olarak yatak odanızda gömme dolap tercih edebilirsiniz. Gömme dolap hem oldukça az yer kaplayacak hem de daha fazla alan kullanma imkânı verecektir. Bu sayede dolaplarınızda daha fazla eşya bulundurabilir ve fazlalık eşyalarınızı dolabınızın bir köşesine koyabilirsiniz. Valizleriniz artık yatağın altında kötü bir görüntü oluşturmaz ve dolaplarınızın içerisine kolayca sığabilir. Eşyalarınızdaki dağınıklığı önleyerek kendinize daha kullanışlı bir dolap edinebilirsiniz. İsterseniz özel olarak da yaptırabileceğiniz bir dolap çeşididir.

Kaynak : https://azdekorasyon.com/ev-dekorasyon-fikirleri-ve-onerileri/