Erman Toroğlu Kim Min-Jae’nin Penaltı Pozisyonu Yorumladı

Süper Lig’in 7. haftasında Hatayspor – Fenerbahçe maçında Kim Min-Jae’nin Içerisinde yer aldığı pozisyon damga vurdu. 25. dakikada Hatayspor hücumu sırasında Fenerbahçe’nin Güney Koreli defans oyuncusu, gelen atağı karşılayarak topu uzaklaştırmak istediği sırada ilginç bir müdahalede bulundu. Hatayspor tarafı bu pozisyonda penaltı vuruşunu beklerken, VAR incelemesinin ardından hakem Abdulkadir Bitigen oyuna yeniden başladı. Erman Toroğlu […]

 Erman Toroğlu Kim Min-Jae’nin Penaltı Pozisyonu Yorumladı

19.11.2021 - 13:00

Güncelleme : 19.11.2021 - 13:00

Süper Lig’in 7. haftasında Hatayspor – Fenerbahçe maçında Kim Min-Jae’nin Içerisinde yer aldığı pozisyon damga vurdu. 25. dakikada Hatayspor hücumu sırasında Fenerbahçe’nin Güney Koreli defans oyuncusu, gelen atağı karşılayarak topu uzaklaştırmak istediği sırada ilginç bir müdahalede bulundu. Hatayspor tarafı bu pozisyonda penaltı vuruşunu beklerken, VAR incelemesinin ardından hakem Abdulkadir Bitigen oyuna yeniden başladı. Erman Toroğlu da penaltı pozisyonuyla ilgili sarsıcı açıklamalarda bulundu. link

Spor yorumcusu eski hakem Erman Toroğlu bu pozisyonu yorumladı.

“Kim Min-Jae’nin pozisyonu penaltı vuruşudur. Hakem Kim’in penaltı pozisyonunu görmeyebilir ama VAR nasıl göremez? TFF’ysem MHK’yi arayıp oradan VAR’ı almasını söylerim. Bitireceğim onun hakemliğini derim! Bu pozisyonu tekrar gördüğümde inanamadım!”

Diğer taraftan, bu pozisyon ile ilgili koro kitabı incelendiğinde “Bir oyuncu düştüğünde ve eli veya kolu vücudu ile zemin arasında vücudu desteklediğinde, vücut yatay veya dikey olarak gerilmediği sürece kuralları ihlal etmeyecektir.” denilmekte.

Başka bir kanalda maçı yorumlayan Rıdvan Dilmen ise Kim Min Jae’yi övdü ve “Benim ölçümüme göre Kim Min Jae hızı, dengeli oyunu ve yüksek top başarısı ile ligin savunma oyuncuları arasında lideri. Pereira kendisini Çin’de görmüş ve beğenmiş olabilir.  Onun gördüğü ve getirdiği bir oyuncu olmakla birlikte transferi çok isabetli” dedi.