Eren Erdem, yeniden tutuklandı

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 17-25 Aralık darbe girişiminde, yasa dışı ses kayıtlarını servis ettiği dönemin Karşı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve eski CHP Milletvekili Eren Erdem ile gazetenin sahibi Turan Ababey’in de arasında bulunduğu 12 sanığın önceki gün yargılanması yapılmıştı. Mahkeme tutuklu sanık Eren Erdem’in tahliyesine karar vermişti. YAKALAMA KARARI ÇIKARILMIŞTI Mahkemenin verdiği tahliye kararına […]

 Eren Erdem, yeniden tutuklandı

09.01.2019 - 7:31

Güncelleme : 09.01.2019 - 7:31

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 17-25 Aralık darbe girişiminde, yasa dışı ses kayıtlarını servis ettiği dönemin Karşı Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve eski CHP Milletvekili Eren Erdem ile gazetenin sahibi Turan Ababey’in de arasında bulunduğu 12 sanığın önceki gün yargılanması yapılmıştı. Mahkeme tutuklu sanık Eren Erdem’in tahliyesine karar vermişti.

YAKALAMA KARARI ÇIKARILMIŞTI

Mahkemenin verdiği tahliye kararına duruşma savcısı tarafından yapılan itirazı değerlendiren İstanbul 24. Ağır Ceza Mahkemesi, Eren Erdem hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarmıştı.

OY ÇOKLUĞU İLE YENİDEN TUTUKLANDI

Bu karar üzerine Eren Erdem Jandarma ekipleri tarafından Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na getirildi. Yakalama kararı veren 24. Ağır Ceza Mahkemesi’ne çıkarılan Eren Erdem, oy çokluğu ile tutuklandı. Mahkeme, Silahlı Terör örgütünün içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etmek suçunun mevcut delil durumu, kuvvetli suç şüphesinin varlığı ve kaçma şüphesini gösteren somut olgunun bulunması gerekçesiyle tutuklanmasına karar verdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın