Erdoğan’ın memleketi Rize’de esnaf Kılıçdaroğlu’na dert yandı

Bir esnaf, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın Rize’ye 5 yıl önce şehir hastanesi sözü verdiğini ancak halen yapılmadığını belirterek, “Benim yeğenim yoğun bakıma alınmadığından dolayı doyalı vefat etti. 4 gün peş peşe hastaneye gidiyor, serum takılıyor. Dördüncü gün ‘Ben iyi değilim, serum takıp yolluyorsunuz beni’ diyor. ‘Yatıralım’ diyorlar, pazartesi günü yoğun bakıma alınıyor. Vefat […]

 Erdoğan’ın memleketi Rize’de esnaf Kılıçdaroğlu’na dert yandı

23.09.2021 - 16:12

Güncelleme : 23.09.2021 - 16:12

Bir esnaf, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın Rize’ye 5 yıl önce şehir hastanesi sözü verdiğini ancak halen yapılmadığını belirterek, “Benim yeğenim yoğun bakıma alınmadığından dolayı doyalı vefat etti. 4 gün peş peşe hastaneye gidiyor, serum takılıyor. Dördüncü gün ‘Ben iyi değilim, serum takıp yolluyorsunuz beni’ diyor. ‘Yatıralım’ diyorlar, pazartesi günü yoğun bakıma alınıyor. Vefat ediyor. Takdir Allah’ın” diye yakındı.

“RİZE’NİN SAHİBİ KALMADI. İNŞALLAH SİZ OLURSUNUZ”

Erdoğan’ın ÇAY-KUR konusunda çay kanunuyla ilgili adım atmadığını da belirten esnaf, Kılıçdaroğlu’na “Sayın genel başkanım Rize’nin sahibi kalmadı. İnşallah siz olursunuz. 2 lira 40 kuruşa vatandaş çay veriyor. Yaklaşık 3,5-4 liraya gübre alıyor” dedi.

Kılıçdaroğlu sorunları çözeceği sözünü vererek, “Zor değil hepsi çözülür. Devlette 27,5 yıl çalıştım.  Bütün mesele şu, kaynağı kimin için kullanacaksınız. Çay üreticisi için mi kullanacaksın yoksa başkası için mi kullanacaksınız. Karar bu, bu kararı çaydan yana, üretimden yana verirseniz sorun yok” dedi.