En İyi Telegram Kanal Listesi

Telegram özünde bulut tabanlı bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Kontrol etmeye değer birçok WhatsApp alternatifinden biridir. Telegram uygulaması, mesaj göndermeye yönelik daha açık, güvenli, güvenli ve özel yaklaşımıyla geliştirildi. Telegram kanalları ve grupları ile oldukça dikkat çeken ve çok sayıda kullanıcısı bulunan uygulamadır. Telegram, 2013 yılında Nikolai ve Pavel Durov tarafından kuruldu. Telegram için kendi özel […]

 En İyi Telegram Kanal Listesi

29.09.2020 - 12:04

Güncelleme : 29.09.2020 - 12:04

Telegram özünde bulut tabanlı bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Kontrol etmeye değer birçok WhatsApp alternatifinden biridir. Telegram uygulaması, mesaj göndermeye yönelik daha açık, güvenli, güvenli ve özel yaklaşımıyla geliştirildi. Telegram kanalları ve grupları ile oldukça dikkat çeken ve çok sayıda kullanıcısı bulunan uygulamadır.

Telegram, 2013 yılında Nikolai ve Pavel Durov tarafından kuruldu. Telegram için kendi özel botlarınızı oluşturabilirsiniz. Kullanıcılar mesajlar, komutlar ve satır içi istekleri kullanarak onlarla etkileşim kurabilir. Gruplar, içlerindeki kullanıcı sayısı konusunda sınırlama olmayan kanallardan biraz farklıdır. Kullanıcılar bir kanalda gönderi paylaştıklarında kimlikleri gösterilmez. Bu genel formatta sadece kanalın adı ve avatarı gösterilir.

En İyi Telegram Kanalları

Telegram bulut tabanlı olduğundan, kullanıcılar hesaplarına mevcut işletim sistemlerinden herhangi birine erişebilir ve mesajın orijinal olarak hangi cihazdan gönderildiğine bakılmaksızın tüm mesajlarını alabilir. Telegram’da herkes resim, video dosyası ve daha fazlasını gönderebilecekleri gruplara katılabilir. Telegram grupları ve kanallar arasında bir fark vardır. Telegram grupları 200.000’e kadar üye ekleyebileceğiniz daha kısıtlı işbirlikleri için ideal bir uygulamadır.

Ancak Telegram Kanalları, sınırsız sayıda aboneye sahip olabileceğiniz geniş kitlelere mesaj yayınlamak için bir araçtır. Özellikle genç internet kullanıcılarının Telegramı tercih etme sebebi Kanallar özelliği ve uygulamanın insanların büyük dosyaları paylaşmasına izin vermesidir. Türkiye’de ise en çok takip edilen Telegram Kanalları bulunmaktadır.

Telegram Faydalı Kanallar

Telegram tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de pek çok amaçla kullanılmaktadır. Ülkemizde ise en çok tercih edilen Telegram kanallarıise Bir Parça Tuhaftık, Boss Arşiv Türkiye VİP Paylaşım, TV 365 Halkın Sesi, Greenpeace Türkiye, siyaset veya futbol sohbet kanalları ve yine 18 yaş üstü kanallardır. Telegram ayrıca, bireylerin oyun yaratması, uyarılar alması, veri görselleştirmeleri oluşturması, özel araçlar oluşturması ve hatta kullanıcılar arasında ödeme alışverişi yapması için sonsuz olanaklar sunan genel API’larına erişim sunar.

Telegram, güvenlik ve hıza odaklanmasıyla övünür. Güvenlikle ilgili tartışmalardaki payından muaf olmasa da,  birçok nedenden ötürü en güvenli mesajlaşma uygulamalarından biri olarak kabul edilmektedir.