Emeklilere Banka Promosyonunda Sona Gelindi

Emeklilerin aylardır beklediği banka promosyonu çalışmasının sonuna gelindi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile yürütülen pazarlıklara bir çok özel ve kamu bankası katıldı. Bazı özel bankalar daha cazip tekliflerde bulunurken 81 ilin her ilçesinde şubeleri olmadığı gerekçesiyle elendi. Emeklilere banka promosyonu çalışmasında sona gelinirken, yurt genelinde 1700 şubesi olan Ziraat Bankası ile protokol imzalanacak gibi […]

 Emeklilere Banka Promosyonunda Sona Gelindi

26.09.2016 - 23:51

Güncelleme : 26.09.2016 - 23:51

Emeklilerin aylardır beklediği banka promosyonu çalışmasının sonuna gelindi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile yürütülen pazarlıklara bir çok özel ve kamu bankası katıldı. Bazı özel bankalar daha cazip tekliflerde bulunurken 81 ilin her ilçesinde şubeleri olmadığı gerekçesiyle elendi.

Emeklilere banka promosyonu çalışmasında sona gelinirken, yurt genelinde 1700 şubesi olan Ziraat Bankası ile protokol imzalanacak gibi görünüyor. 2017 yılının Ocak ayına kadar Bakanlık ile Banka arasında protokol imzalanması beklenirken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu son sözün Başbakan Binali Yıldırım’da olduğunu belirtti.

Pazarlıkların henüz sonlanmadığını dile getiren Müezzinoğlu, son koz olarak Başbakan Yıldırım’ın devreye gireceğini ve pazarlıkların nihayetlendirilerek emeklilere bekledikleri müjdenin verileceğini söyledi. Yaklaşık 11 milyon emeklinin merakla beklediği haberin yıl sonunda verilmesi bekleniyor.

Özel bankaların tercih edilmeme sebebini de Bakan Müezzinoğlu her il ve ilçede şubeleri olmamasından dolayı emeklileri mağdur etmemek adına olduğunu belirtti.

Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün 10 yıldır banka promosyonu için çabaladıklarını belirtirken bu taleplerinin hükümet tarafından kabul görmesinin kendilerini mutlu ettiğini dile getirdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın