Emekli maaşı zammı ne kadar olacak?

Emekli maaşı zammının belirlenmesinde enflasyon rakamları etkili oluyor. 4 aylık enflasyon rakamlarının ortaya çıkması sonrasında ve temmuz ayına yaklaşırken emekliler zamlarına gelecek olan zamları araştırmaya başladı. SSK ve Bağ-Kur emeklisi maaş zammı merak ediliyor. Enflasyon farkı ile zam alacak memur ve emekliler süreçteki son durumu araştırmayı sürdürüyor. Peki, Mayıs ayı enflasyon rakamları öncesi enflasyon farkı […]

 Emekli maaşı zammı ne kadar olacak?

27.05.2021 - 20:39

Güncelleme : 26.05.2021 - 15:41

Emekli maaşı zammının belirlenmesinde enflasyon rakamları etkili oluyor. 4 aylık enflasyon rakamlarının ortaya çıkması sonrasında ve temmuz ayına yaklaşırken emekliler zamlarına gelecek olan zamları araştırmaya başladı. SSK ve Bağ-Kur emeklisi maaş zammı merak ediliyor. Enflasyon farkı ile zam alacak memur ve emekliler süreçteki son durumu araştırmayı sürdürüyor. Peki, Mayıs ayı enflasyon rakamları öncesi enflasyon farkı ne durumda? Peki emekli maaş zammı ne kadar olacak 2021? Memur zam oranı ne kadar olacak?

Şimdiye kadar 4 aylın enflasyon rakamları belli oldu. Temmuz ayında yapılacak olan emekli maaş zammında enflasyon rakamları etki olacak. Açıklanan 4 aylık enflasyon oranına göre yüzde 5.45 çıktı.