Elon Musk’tan yeni açıklama: İnsanlık yok olacak

Bitcoin gibi kripto paralarla ilgili Twitter’dan yaptığı açıklamalarla gündemi sarsan Elon Musk, Mars hakkında ilginç yorumlarda bulundu. Elon Musk, insanlığın hemen Mars’a gitmezse yok olma riski ile karşı karşıya olduğunu söyledi. Musk, insalık neslinin tükenmesini istemiyorsa Mars’a bir an önce gidip koloni kurmamız gerek diyor. Mars’a gitme hırsını bir kez daha kanıtlayan ünlü iş insanı, […]

 Elon Musk’tan yeni açıklama: İnsanlık yok olacak

24.05.2021 - 18:21

Güncelleme : 24.05.2021 - 18:21

Bitcoin gibi kripto paralarla ilgili Twitter’dan yaptığı açıklamalarla gündemi sarsan Elon Musk, Mars hakkında ilginç yorumlarda bulundu. Elon Musk, insanlığın hemen Mars’a gitmezse yok olma riski ile karşı karşıya olduğunu söyledi.

Musk, insalık neslinin tükenmesini istemiyorsa Mars’a bir an önce gidip koloni kurmamız gerek diyor. Mars’a gitme hırsını bir kez daha kanıtlayan ünlü iş insanı, neslimizin tükenmeden önce ‘Mars’ı keşfetmemiz’ gerektiğine vurgu yapıyor.

Ünlü milyarder aynı zamanda sadece bu sözleri sarf etmiyor. Aynı zamanda gelecek yıllarda Ay’da üs kurmanın insanlığın atacağı en mantıklı adım olacağının altını çiziyor. Mars’ta koloni kurma fikrine her zaman sıcak bakan ve konu hakkında çalışmalar yürüten Musk, Mars’ta şehir kurmanın önemli bir adım olduğunu ve hedefinin tam da bu olduğunu söylüyor.

Mars hayalini her seferinde tekrarlayan Musk, bu kapsamda NASA ile bir iş birliğine de gitmişti. SpaceX şirketiyle Mars görevleri adına NASA ile anlaşma imzalayan Musk, 3 milyar dolarlık anlaşmayı 2024 yılına kadar nihayete erdirmeyi düşünüyor. Uzay turizmi için de önemli bir aşama olacağı bilinen Starship roketi, bu ay başında Mars’a ulaşmıştı.