Elektrikli Cihazlarda Gerilim Yükselmesine Koruma

Nötr veya toprak hatlarından kaynaklanan gerilim yükselmesini istenilen oranda düşüren ve bu yolla elektronik cihazları koruyan GNDSeries ürünü ile ilgili bilgi veren Trimbox Ceo’su Evren Yurttaş, “Hassas cihazlarda meydana gelen kart yanması hasarları binlerce euroya mal oluyor ve bu durumlar cihaz üreticileri tarafından garanti kapsamında sayılmıyor." ifadelerini kullandı.

 Elektrikli Cihazlarda Gerilim Yükselmesine Koruma

25.10.2018 - 16:37

Güncelleme : 25.10.2018 - 16:37

Nötr veya toprak hatlarından kaynaklanan gerilim yükselmesini istenilen oranda düşüren ve bu yolla elektronik cihazları koruyan GNDSeries ürünü ile ilgili bilgi veren Trimbox Ceo’su Evren Yurttaş, “Hassas cihazlarda meydana gelen kart yanması hasarları binlerce euroya mal oluyor ve bu durumlar cihaz üreticileri tarafından garanti kapsamında sayılmıyor.” ifadelerini kullandı.

Hastaneler ve laboratuvarlar birçok hassas elektronik cihazın bulunduğu, sürdürülebilir bir şekilde çalışması gereken ortamların başında geliyor. Kullanılan hassas cihazlar oldukça maliyetli oluyor ve karşılaşılan en büyük sorunlardan biri de elektrik kaynaklı problemler oluyor. Trimbox CEO’su Evren Yurttaş, GNDSeries ürünün bu sorunu ortadan kaldırdığını öne sürdü.

Yurttaş, “Bu konuda ciddi bir açıklık olduğu ve nötr-toprak voltajının 1,5V seviyesinin üzerine çıktığı durumlarda özellikle labaratuvar cihazları, lazer cihazları, solunum cihazları, tıbbi görüntüleme sistemleri, yaşam destek üniteleri hatta banka ATM’lerinden yazar kasalara kadar birçok alanda hassas elektronik kartlara zarar verdiği bilinen bir konudur. Tam bu noktada Türkiye’de üretilen bir ürün bunlardan farklı olarak şimdiye kadar üretilmemiş, nötr-toprak arasındaki potansiyel farkı regüle eden bir ürün üreterek bu alandaki büyük eksikliği giderdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın