Duvar Çıtası İle Dekor Önerileri

Kartonpiyer modellerive duçar çıtası uygulamaları az masraf yapılarak mekânların yeni bir havaya bürünmesini sağlayan dekorasyon önerilerinden biridir. Özellikle son zamanlarda duçar çıtası uygulamaları evlerde de ofislerde de sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır. Uygulamanın gerçekleştirilebileceği alan alternatiflerinin fazla olması duvar çıtalarını bir adım daha öne çıkarmaktadır. Bireyler, yenileme çalışmaları sırasında duvar çıtalarını koridorlarını baştan yaratmak için tercih […]

 Duvar Çıtası İle Dekor Önerileri

03.04.2019 - 22:31

Güncelleme : 03.04.2019 - 22:31

Kartonpiyer modellerive duçar çıtası uygulamaları az masraf yapılarak mekânların yeni bir havaya bürünmesini sağlayan dekorasyon önerilerinden biridir. Özellikle son zamanlarda duçar çıtası uygulamaları evlerde de ofislerde de sıklıkla tercih edilmeye başlanmıştır. Uygulamanın gerçekleştirilebileceği alan alternatiflerinin fazla olması duvar çıtalarını bir adım daha öne çıkarmaktadır.

Bireyler, yenileme çalışmaları sırasında duvar çıtalarını koridorlarını baştan yaratmak için tercih edebilmektedir. Koridorlarda yapılan uygulamalarda genellikle ikili çalışmalar gerçekleştirilmektedir. Yapılan çalışmalar sadece duvarın orta kısımlarında değil alt bölümlerinde de kendini gösterdiği için mekânlarda bulunan uzun koridorlar şık bir havaya kavuşmaktadır. Alternatif duvar çıta uygulamamalarından biri de merdivenlerdir. Merdiven duvarlarının üst kısımları genellikle çerçeveler ile doldurulmaktadır. Ancak duvarların alt kısmı boş kalmaktadır. Bu gibi durumlarda çıta uygulamaları istenen model alternatifleri ile merdiven kenarlarına da şıklık katabilmektedir. Uygulamalar tamamı boş olan duvarlara çerçeve havası katacak şekilde de yapılabilmektedir. Üstelik gerçek tablolar ya da duvar kâğıtları ile birleştirilen duvar çıtaları mekânların değerini de artırmaktadır.

Duvar Çıtası Hakkında

Mekânların dekore edilmesi günümüzde geçmişe oranlar daha önemlidir. Duvar çıtasısadece bireysel tercihler sonrasında yapılan uygulamalar değildir. İnşası yeni tamamlanmış olan yapılar duvar çıtaları sayesinde olduğundan daha fazla fiyata satılabilmektedir. Ancak kişiler, çıta uygulamalarının oldukça pahalı olduğunu düşünmektedir. Duvar çıtası hakkında yanlış bilinenlerden biri de sabit ve yüksek fiyatlara sahip olmaları ile alakalıdır. Günümüzde her cebe uygun çıta modellerini bulmak mümkündür.

Geçmiş zamanlarda sadece ahşap materyallerden oluşan duvar çıtalarında günümüzde üretimler maliyeti düşüren malzemelerden de tercih edilebilmektedir. Özellikle poliüretan söveden oluşturulan çıtalar hem kullanım kolaylığı hem de maliyetler açısından bireylere büyük bir rahatlık yaşatmaktadır. Bilenlere danışmak sureti ya da sıkı pazarlıklar var olan maliyetlerin daha da düşürülmesini de garantilemektedir. Üstelik özellikle evlerin yenilenmesinde büyük yapı marketlerinde de olan modeller kendin yap uygulamaları ile gerçekleştirilebilmektedir. Ancak özellikle ofis dekorasyonlarında profesyonellerden yardım alınması önerilmektedir. Bu sayede iş yerinin marka değeri kaliteli malzemeler ve uzman eller aracılığı ile düşürülmemiş olacaktır.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın