Drone ile kargo teslimatları başladı

Wing ayrıca, eyaletin yerel bir perakende firması olan Virginia’s Sugar Magnolia ile de iş birliği içinde. Sugar Magnolia müşterileri, yeni insansız hava araçları aracılığıyla çikolatalar, hediyelikler ve kağıt ürünleri gibi küçük eşyaları bile bu yöntemle hızlıca alabilecekler. Wing, bu hizmeti verebilmek için ABD Federal Havacılık Kurulu FAA’dan bir Hava Taşıyıcı Belgesi aldı. Ve Wing pilotlarının […]

 Drone ile kargo teslimatları başladı

24.10.2019 - 17:38

Güncelleme : 24.10.2019 - 17:38

Wing ayrıca, eyaletin yerel bir perakende firması olan Virginia’s Sugar Magnolia ile de iş birliği içinde. Sugar Magnolia müşterileri, yeni insansız hava araçları aracılığıyla çikolatalar, hediyelikler ve kağıt ürünleri gibi küçük eşyaları bile bu yöntemle hızlıca alabilecekler.

Wing, bu hizmeti verebilmek için ABD Federal Havacılık Kurulu FAA’dan bir Hava Taşıyıcı Belgesi aldı. Ve Wing pilotlarının içinde herhangi bir insan pilot olmadan aynı anda birden fazla uçağı yönetmelerini sağladı.

Drone ile kargo teslimatının ABD’de hizmete girmiş olması yaygınlaşması açısından bir dönüm noktası sayılabilir. Çünkü çok büyük bir pazar var ve hem satıcı hem de lojistik firmalar açısından bu gelişme çok önemli. Bu ayın başlarında, UPS de bir ticari drone teslimat hizmetini yürütmek için FAA onayı aldı. Bu da lojistik tarafında rekabetin kızışacağının ve insansız hava aracı ile teslimatların yaygınlaşacağının bir göstergesi.

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın