Drone dünyaları kaldırıyor!

Birçok alanda kullanılmaya başlanan drone teknolojisi araştırmalara konu olmaya devam ediyor. Drone taşıma kapasitesi konusunda bir ilke imza atan FlyCroTugs, adından oldukça söz ettirecek gibi duruyor. İsviçre’deki Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne (EPFL) ve Stanford Üniversitesindeki araştırmacılar FlyCroTugs isimli drone ürettiler. Üzerindeki vinç, yapıştırıcı ve olta kancasına benzeyen yapılar sayesinde her yüzeye tutunabilen bu drone […]

 Drone dünyaları kaldırıyor!

29.10.2018 - 15:46

Güncelleme : 29.10.2018 - 15:46

Birçok alanda kullanılmaya başlanan drone teknolojisi araştırmalara konu olmaya devam ediyor. Drone taşıma kapasitesi konusunda bir ilke imza atan FlyCroTugs, adından oldukça söz ettirecek gibi duruyor.

İsviçre’deki Ecole Polytechnique Fédérale de Lausanne (EPFL) ve Stanford Üniversitesindeki araştırmacılar FlyCroTugs isimli drone ürettiler. Üzerindeki vinç, yapıştırıcı ve olta kancasına benzeyen yapılar sayesinde her yüzeye tutunabilen bu drone özelleştirilebilir yapısıyla dikkat çekiyor. Farklı senaryo durumlarına göre cihazın üzerinde bulunan aletlerin değiştirilebildiğinin altı çiziliyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın