Doğru Haberi Bulma

  Haber alma özgürlüğü insanlar için önemli bir haktır. Doğru haberi alma ise büyük bir şanstır. Yalan haberlerin inanılmaz seviyede arttığı günümüzde, doğru habere ulaşmak, doğru haberi sunan kaynağı bulmak oldukça zorlaştı. Oxford Üniversitesi’ne bağlı Reuters Enstitüsü’nün raporuna göre, Türkiye yalan haberlerle en fazla uğraşan ülke konumunda. Hâl böyle olunca doğru haberi veren kaynağı, ajansı, […]

 Doğru Haberi Bulma

27.02.2019 - 14:34

Güncelleme : 27.02.2019 - 14:34

 

Haber alma özgürlüğü insanlar için önemli bir haktır. Doğru haberi alma ise büyük bir şanstır. Yalan haberlerin inanılmaz seviyede arttığı günümüzde, doğru habere ulaşmak, doğru haberi sunan kaynağı bulmak oldukça zorlaştı. Oxford Üniversitesi’ne bağlı Reuters Enstitüsü’nün raporuna göre, Türkiye yalan haberlerle en fazla uğraşan ülke konumunda. Hâl böyle olunca doğru haberi veren kaynağı, ajansı, gazeteyi veya dijital platformu bulmak çok önem kazandı. Yalan haberler bu kadar çoğalmışken, hala ısrarla doğruyu bulup okuyucuya sunmaya çalışan nadir firmalardan biri de Yeni Vatan Gazetesi.

Yeni Vatan Gazetesi Hakkında

Yeni Vatan Gazetesi, Vatan Gazetesi’nin kapanmasından sonra kurulan ve bu işi inatla yapmaya devam etmek isteyen emekçiler tarafından kuruldu. Hedefleri daima doğru ve eksiksiz haberi okuyucuya olduğu gibi aktarmaktır. Yeni Vatan, okuyucuyu yoran gereksiz cümlelerden uzak duruyor ve haberi tık tuzağına dönüştürmeden sunuyor.

Yeni Vatan Gazetesi’nde Hangi Konuda Haberler Var?

Yeni bir platform olan Yeni Vatan haber, spor, kültür, politika ve ekonomi haberlerini tamamen doğru bir şekilde okuyucuya aktarıyor. Ayrıca Avrupa’dan ve Dünya’dan haberlerde yenivatangazetesi.com adresinde. Son dakika gelişmeleri, özel köşe yazıları, makaleler de Yeni Vatan Gazetesi’nde. Yeni Vatan Gazetesi tüm bunları şık ve renkli görseller eşliğinde, kargaşa yaratmayan bir ara yüzle sunuyor. Ayrıca yorum-analiz başlığı altında bilinmeyenler ve az bilinenler hakkında analizler yapılıyor, yorumlar getiriliyor. Kısaca tanımlamak gerekirse, Yeni Vatan Gazetesi doğru ve dürüst habercilik yapıyor.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın