Doğru Antrenman Programı İle Kondisyon Nasıl Kazanılır?

Doğru antrenman programı ile kondisyon kazanma durumu mümkündür. Yapılan araştırmalar sonucunda yetişkin bir kişinin yedi gün boyunca toplamda yüz elli dakikalık antrenman yapması oldukça önemlidir. Yapılan antrenmanın orta zorluğa sahip olması gerekmektedir. Kalbin daha iyi çalışmasına yardımcı olacak antrenmanların otuz dakika boyunca ve haftada beş gün yapılması gerekmektedir. Özellikle de sağlık merkezi tarafından önerilen bir […]

 Doğru Antrenman Programı İle Kondisyon Nasıl Kazanılır?

01.01.2020 - 18:22

Güncelleme : 28.01.2020 - 18:25

Doğru antrenman programı ile kondisyon kazanma durumu mümkündür. Yapılan araştırmalar sonucunda yetişkin bir kişinin yedi gün boyunca toplamda yüz elli dakikalık antrenman yapması oldukça önemlidir. Yapılan antrenmanın orta zorluğa sahip olması gerekmektedir. Kalbin daha iyi çalışmasına yardımcı olacak antrenmanların otuz dakika boyunca ve haftada beş gün yapılması gerekmektedir. Özellikle de sağlık merkezi tarafından önerilen bir antrenmanın yapılması kondisyon gücünün artmasına yardımcı olmaktadır. Kondisyon dayanıklılığının gelişmesi için antrenmanları doğru ve düzenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Kondisyonun kazanılabilmesi için kalp hızının hedeflenen sınırlar içerisinde olması ve her gün yoğunluğunun ve süresinin arttırılması gerekmektedir. Bunun tek yolu da doğru olarak hazırlanmış olan bir antrenman programından geçmektedir.

Antrenmanlara Nasıl Hazırlanmak Gerekir?

Kişilerin öncelikle yedi gün içerisinde üç kez ya da beş kez yarım saat sürecek şekilde antrenman yapması gerekmektedir. Ancak antrenmana başlamadan önce koşu bandı üzerinde nabzın kontrol edilmesi antrenmana hazırlanmak için oldukça önemlidir. Dinlenme süresindeki nabzınız kondisyon dayanıklılığınızın göstergesi olmaktadır. Sağlıklı bir kişi ile profesyonel bir kişinin kalp atış hızı birbirinden farklı olmaktadır. Ancak sistemli bir şekilde nabzınızı ölçmeniz durumunda kondisyon dayanıklılığınızda da bir artış meydana gelmektedir. Bu da zaman içerisinde ve sabırlı bir şekilde davranmanız sonucunda meydana gelecek olan bir durumdur.

Başlangıç Aşaması

Başlangıç aşaması yaklaşık olarak dört hafta kadar sürmektedir. Başlangıç aşaması dahilinde aerobik çalışmaların günlük rutin içerisine yerleştirilmesi gerekmektedir. Başlangıç süresinde dört hafta boyunca yarım saat sürecek antrenmanların yapılması gerekmektedir. Değişik etkinliklerin denenmesi durumunda sıkılma meydana gelmez. Nabzın sürekli olarak bu süreçte kontrol edilmesi gerekmektedir. Nabzın ise sınırda kalmasına dikkat edilmelidir. İlerlemenin yavaş çalışmalar ile yapılması gerekmektedir. Gün içerisinde üç defa yapılan ve on dakika süren aktiviteler, antrenmanlara daha iyi hazırlanmaya yardımcı olmaktadır.

İlerleme Durumu

Antrenmanın bir program üzerine oturtulması durumunda ilerleme durumuna geçilmektedir. Ancak acele etmeden ve düzenli olarak çalışılmalıdır. Altı haftanın geçmesinin ardından antrenman gününü hafta da beş defaya çıkartmak gerekir. Aynı zamanda antrenmanların kırk beş dakika sürecek şekilde yapılması gerekir. Nabız sınırında herhangi bir artış meydana gelmedikçe süresinde bir artma sağlanmalıdır.

Devam Etme Aşaması

Kondisyonun arttırılması için yapılması gereken son adım ise devam etme aşamasıdır. Hayatınız boyunca antrenman programını devam ettirmeniz gerekmektedir. Devam etme aşamasında antrenmanın hafta da en az üç kez olacak şekilde yapılması gerekmektedir. Süresinin de en az yarım saat olması gerekmektedir. Bu süreç içerisinde nabza dikkat edilmesi gerekmektedir. Bedeni oldukça formda olan bir kişinin nabzının dakika da kırk a düşme durumu mümkündür. Ancak bu düşüş az da olsa sağlık için oldukça faydalı bir düşüştür. Bu nedenle antrenman boyunca nabız ölçmekten vazgeçmemek gerekmektedir. Aşamaların doğru takip edilmesi ve dikkatli davranılması her zaman için kondisyon sağlama da önemli bir aşamadır.

Kondisyon Kazanmada En Doğru Adres

Doğru antrenmanlarla kondisyon kazanılması için en doğru adres bu site olmaktadır. Çünkü doğru antrenmanın yapılması için gerekli olan her malzeme adreste ve sitede sizleri bekliyor. Üstelik oldukça uygun fiyata bulunur. Aklınıza gelen her türlü antrenman malzemesi için bu siteye başvurun. Üstelik bir tek antrenman için değil şık bir görünüm için de buradalar. PlaySporst.com.tr adresinde malzemeler birinci sınıftır. Rahat etmenizi sağlar. Doğru kondisyon için yardımcı olur. Sizi sıkıntıdan kurtarır. Daha iyi motive olmanızı sağlar. Birinci sınıf kalite malzemeden üretilir.