Diş Teli Fiyatları Konya

Diş teli fiyatları her yıl değişiklik göstermektedir. Hastanın durumuna göre değişiklik göstermektedir. Eğer tedavi alt ve üst çeneye uygulanacaksa farklı, yalnızca üst çeneye diş teli tedavisi uygulandığında farklı diş teli fiyatlar Konya ortaya çıkmaktadır.  Dişlerde çenede kalıtsal veya dış etkenlere bağlı olarak oluşan yamukluk çarpıklık ve eğrilik gibi sorunlar diş teli tedavisi ile düzeltilebilmektedir. Diş teli […]

 Diş Teli Fiyatları Konya

28.03.2021 - 12:37

Güncelleme : 28.03.2021 - 12:37

Diş teli fiyatları her yıl değişiklik göstermektedir. Hastanın durumuna göre değişiklik göstermektedir. Eğer tedavi alt ve üst çeneye uygulanacaksa farklı, yalnızca üst çeneye diş teli tedavisi uygulandığında farklı diş teli fiyatlar Konya ortaya çıkmaktadır.  Dişlerde çenede kalıtsal veya dış etkenlere bağlı olarak oluşan yamukluk çarpıklık ve eğrilik gibi sorunlar diş teli tedavisi ile düzeltilebilmektedir. Diş teli tedavisi fiyatları hastanın ihtiyacı olan tedavi şekline göre değişebilir. Tedavi yapılmadan önce yapılacak muayene ile tam bir fiyat ortaya çıkacaktır.

Diş teli Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Hastanın dişlerindeki bozukluk seviyesi ve tedavinin ne kadar süreceğine, Tedavi edilecek dişlerdeki ayrıklık aralığına, Çene de var olan bozukluklara, Tedavi esnasında kullanılan malzemelerin markası ve özelliklerine, Belirlenen taban fiyata, Döviz kuruna, Tedavinin hangi çeneye uygulanacağına veya iki çeneye uygulanmasına göre fiyatlar değişiklik göstermektedir.

Tedavi fiyatları belirlenirken genellikle metal malzemeli diş telleri kullanılmaktadır. Günümüzde bu çeşitlilik artmıştır. Her tedavi türünün farklı avantajları ve dezavantajları olabilmektedir. Ancak bütün diş telleri yani Metal, şeffaf, lingual diş telleri ve şeffaf plaklar hepsi de aynı görevi görmektedir.

Kliniğimizden randevu alarak uzaman ekipler tarafından muayene olabilirsiniz. Hekimlerimiz tarafından tedavi süreci ve diş teli fiyatları Konya ile ilgili kesin bilgiler verilmektedir. Diş teli tedavisi olma kararı alırsanız ödeme seçenekleri ile ilgili bilgileri kliniğimizden öğrenebilirsiniz.

Hangi Yaşlarda Diş Teli Tedavisi Uygulanabilir?

Diş teli tedavisi sanıldığı gibi belirli yaşlar için geçerli değildir. Bu tedavi her yaş grubunda uygulanabilmektedir. Diş teli tedavisi süreci çocuklarda daha kısa sürede sonuç vermektedir. Bu kısa süreli sonucun nedeni çocuklardaki çene yapısının tam oturmamış olmasından kaynaklanmaktadır. Diş teli tedavilerinde her yaş için uygun olan estetik beklentiler doğrultusunda çeşitler bulunur. Yaşa bağlı olarak oluşan estetik kaygılar tedavi fiyatlarını etkileyen faktörlerdendir. Diş teli tedavisi fiyatları diş hekimin muayenesi sonrası tam olarak netleştirilmektedir. Türk diş hekimleri birliğinin açılamış olduğu fiyatlar tam net fiyatları vermemektedir. Çünkü diş teldi tedavisi kişilerin durumları ve seçeneklerine göre değişiklik göstermektedir. Türk diş hekimleri birliğinin verdiği taban fiyat bu faktörler dışındadır.