Diş Tedavileri

Dişler sindirim işleminin ilk başladığı yerdir. Dişler canlı organlardır. Her gün düzenli olarak fırçalamak yetmez. Yılda en az iki defa diş hekimine muayene olmak da gerekir. Klinik tüm diş tedavilerini modern yöntemler eşliğinde sedasyon ile yapar. Her hasta özeldir anlayışı ile yola çıkan klinikte her branşa ait diş hekimi bulmak mümkündür. İmplant Nedir? Zaman içinde […]

 Diş Tedavileri

11.07.2019 - 16:20

Güncelleme : 11.07.2019 - 16:20

Dişler sindirim işleminin ilk başladığı yerdir. Dişler canlı organlardır. Her gün düzenli olarak fırçalamak yetmez. Yılda en az iki defa diş hekimine muayene olmak da gerekir. Klinik tüm diş tedavilerini modern yöntemler eşliğinde sedasyon ile yapar. Her hasta özeldir anlayışı ile yola çıkan klinikte her branşa ait diş hekimi bulmak mümkündür.

İmplant Nedir?

Zaman içinde farklı nedenlerden dolayı diş kaynı yaşanabilir. Diş kaybı yaşandığı zaman eksik diş yerine mutlaka diş yapılmalıdır. Ancak bu sayede çene kemiği fonksiyonunu sürdürebilir. İmplant eksik dişler yerine yapılan son çıkan yöntemlerden biridir. Uygulamaya başlamadan önce çene kemiğinin durumu kontrol edilmelidir. Anestezi altında çene kemiğine açılan çukura vida yerleştirilir ve bu sayede yapay diş kökü elde edilmiş olur. Tedaviden yaklaşık 3 ay sonra bu yapay diş kökünün üzerine protez diş yapılabilir. Eksik diş yerine yapıldığı için çene kemiğine gereken bası uygulanır ve çene kemiğinde doku kaynı olmaz. Klinikte aynı zamanda diş teli tedavileri diğer tedaviler ile beraber uygulanabilmektedir.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın