Dijital Pazarlama ve E-Ticaret’te Stratejik Yönetim ve Planlamaya Temel Yaklaşımlar

Uluhan Ceran’ın içinde bulunduğumuz dijital dünyayı anlattığı ve detaylandırdığı “Dijital Pazarlama ve E-Ticaret’te Stratejik Yönetim ve Planlamaya Temel Yaklaşımlar” isimli kitabı okurları ile buluşuyor. Dijitalleşmenin öneminin arttığı bu günlerde içinde bulunduğumuz dünya başta olmak üzere pazarlama ve ticaret alanlarında da büyük değişimler meydana geliyor. Yaklaşık olarak 5 milyar kişinin internet kullandığı bu dünyada haberleşmeden satın […]

 Dijital Pazarlama ve E-Ticaret’te Stratejik Yönetim ve Planlamaya Temel Yaklaşımlar

05.01.2021 - 12:51

Güncelleme : 05.01.2021 - 12:51

Uluhan Ceran’ın içinde bulunduğumuz dijital dünyayı anlattığı ve detaylandırdığı “Dijital Pazarlama ve E-Ticaret’te Stratejik Yönetim ve Planlamaya Temel Yaklaşımlar” isimli kitabı okurları ile buluşuyor.

Dijitalleşmenin öneminin arttığı bu günlerde içinde bulunduğumuz dünya başta olmak üzere pazarlama ve ticaret alanlarında da büyük değişimler meydana geliyor. Yaklaşık olarak 5 milyar kişinin internet kullandığı bu dünyada haberleşmeden satın almaya kadar pek çok hizmet ve işlem internet üzerinden sağlanıyor.  Yaşanan tüm bu değişimlerin sonucunda dijitalleşen dünyamızda ticaretin de dijitalleşerek e-ticarete evrildiğini görüyoruz.

1996 yılından beri hayatımızda olan e-ticarte kavramı günümüzde daha önemli bir hal aldı. Uluhan Ceran’ın ‘’Dijital Pazarlama ve E-Ticaret’te Stratejik Yönetim ve Planlamaya Temel Yaklaşımlar’’ isimli titiz çalışması da başta yöneticiler, girişimciler ve işletmeciler olmak üzere herkes için önemli bir kaynak olarak karşımıza çıkıyor.

Covid-19 salgını ile birlikte bireylerin tüketim alışkanlıkları değişirken mikro ölçekli şirketler başta olmak üzere pek çok işletme e-ticaret ve dijital pazarlamaya yönelik adımlar atıyor. Atılan bu adımlarla birlikte işletmelerin e-ticaret ve dijital pazarlama yaklaşımları da değişiyor. Ceran’ın yeni kitabı tam bu noktada işletmecilere bir kılavuz sunuyor. E-ticaret ve dijital pazarlama sistemlerinin tüm detaylarını kuramsal olarak açıkladığı kitabında kavramlar tarihsel geçmişleri ile birlikte ele alınırken akademik anlamda da literatüre büyük katkı sunuyor ve okuru da bilgilendirmekten geri kalmıyor.

Uluhan Ceran’ın pazarlama ve e-ticaret alanında yaptığı detaylı çalışmalar sonucunda ortaya çıkan bu eserine-ticaret alanında bilgilendirici olduğu kadar içinde bulunduğumuz değişimi de detayları ile anlatan bir kaynak olduğunu unutmamak gerekiyor.