DİJİTAL MEDYA’YA DA CORONA BULAŞTI!

  Sosyal medyayı aktif olarak kullanan sektörler arasında en popüleri yeme- içme sektörü iken Covid19 sonrasında sağlık sektörü bir adım öne geçti. Instagram’da içerik üreterek reklam vermek, hastaneler ve klinikler için en etkili pazarlama stratejilerinin başında gelmeye başladı. Sağlık sektörüne hizmet veren pazarlama uzmanları; satış, network ve iletişim stratejilerine sosyal medya faaliyetlerini dahil ederek markalarının […]

 DİJİTAL MEDYA’YA DA CORONA BULAŞTI!

07.04.2021 - 16:07

Güncelleme : 08.04.2021 - 15:58

 

Sosyal medyayı aktif olarak kullanan sektörler arasında en popüleri yeme- içme sektörü iken Covid19 sonrasında sağlık sektörü bir adım öne geçti. Instagram’da içerik üreterek reklam vermek, hastaneler ve klinikler için en etkili pazarlama stratejilerinin başında gelmeye başladı.

Sağlık sektörüne hizmet veren pazarlama uzmanları; satış, network ve iletişim stratejilerine sosyal medya faaliyetlerini dahil ederek markalarının bilinirliklerini arttırıyor. Instagram hesaplarında basın haberlerini, yaptıkları işlemleri hatta canlı ameliyat görüntülerini paylaşan hekimler arasında estetik doktorlarının gönderileri öne çıkıyor.

SOSYAL MEDYA HER ZAMAN TOZ PEMBE DEĞİL!

Fakat pek çok hekimin sosyal medyada yanlış yönetilme ve yönlendirilme yüzünden ceza aldığını biliyor muydunuz?

Dijital medya uzmanı Sitare Atabay’ın yaptığı açıklamaya göre; sağlık sektörüne ait sosyal medya hesaplarında hastanın muayene edilmeden cevaplanması, sorularının yorumlanması, ilaç tavsiye edilmesi ve tedavi için yönlendirilmesi ile ilgili bilgilere yer vermek, güzellik ve estetik merkezleri tarafından sıkça başvurulan öncesi – sonrası görsellerini google veya facebook üzerinden reklamlar ile paylaşılması yasaklandı.

Türk Tabipler Birliği tarafından kabul edilen, hekimlerin ve sağlık kuruluşlarının internet ortamındaki sosyal medya paylaşımlarına yönelik dikkat etmesi gereken kurallara özen göstermeyen hesaplar geçici süre ile kapatılıyor ve hesap sahibi hakkında yasal işlem başlatılıyor. ‘Bu gibi durumlara maruz kalmış hesap sahipleri bize ulaşıyor, yasal süreci bizzat takip ediyoruz, konuyu hukuk departmanımıza aktarıyoruz, sonrasında hesabı yeniden aktive ediyoruz ve markayı ileriye dönük korumaya alacak sosyal medya stratejisi belirleyerek medya bilinirliğini arttırmaya yönelik çalışmalarımızı risksiz sürdürüyoruz’ diye belirtti.

 

SİMRE REKLAM Hakkında

‘Medyadaki gücünüz!’

20 yılı aşkın süredir edindiği bilgi ve tecrübeyi yaratıcılıkla birleştirerek, geleneksel pazarlama anlayışlarını, inovasyon inancıyla yeni nesil ve geleneksel mecralara entegre eden Simre Reklam, kişi ve kurumların sosyal medya hesaplarını güçlendirerek satışlarını ve marka değerini arttırıyor, tanıtımlarını kalıcı hale getirmek içinse ulusal basında en  çok satılan dergilerde ilan ve röportaj çalışmaları hazırlıyor.

Siz de ışıltılı dünyaya girmeye hazır mısınız?

Estetik doktorları, güzellik merkezleri, firmalar ve seçkin tanınmış kişilerin Medya İlişkileri, Etkinlik Yönetimi, Dijital Pazarlama, Sosyal Medya Kurulumu konularında reklam ve tanıtım hizmetini yürüten Simre Reklam, hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Bundan sonra ışıltılı cemiyet hayatının yer aldığı en çok okunan dergilerindeki sayfaları ile sizlere ışıltılı dünyanın kapılarını aralıyor. Başarılı ve güvenilir kişi ve kurumlar için profesyonel ekibimiz ile birlikte gerçekleşirdiğimiz ilan, özel röportaj, advertorial, bülten çalışması, fotoğraf çekimleri  tüm dergilerde yerini alıyor.

Marka değerinizi yükseltmek, hizmetlerinizi duyurmak, kendinizi tanıtmak, pazarlama ve satış faaliyetlerinizi arttırmak için en güvenli ve kalıcı yol olan ilan çalışmaları ile geleneksel ve dijital medyada sesinizi duyuruyoruz.

instagram: simrereklam

https://www.instagram.com/simrereklam/