Devletin gizli cihazı gece görüş aparatları hâlâ Yunan istihbaratının elinde!

Erdoğan, 2017-2020 yılları arası 2 bine FETÖ üyesine siyasi sığınma hakkı veren Yunanistan için “Suriyeli mazlumlara kapanan kapıların, ülkemizde darbe girişiminde bulunmuş, 251 vatandaşımızın kanını dökmüş FETÖ’cü canilere sonuna kadar açılması insanlık adına hicap kaynağıdır” dedi. Sol tandanslı Ta Nea gazetesi geçen ocak ayında; 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminden bir yıl sonrasından 2020 başına kadar […]

 Devletin gizli cihazı  gece görüş aparatları hâlâ Yunan istihbaratının elinde!

10.09.2021 - 18:59

Güncelleme : 10.09.2021 - 18:59

Erdoğan, 2017-2020 yılları arası 2 bine FETÖ üyesine siyasi sığınma hakkı veren Yunanistan için “Suriyeli mazlumlara kapanan kapıların, ülkemizde darbe girişiminde bulunmuş, 251 vatandaşımızın kanını dökmüş FETÖ’cü canilere sonuna kadar açılması insanlık adına hicap kaynağıdır” dedi.

Sol tandanslı Ta Nea gazetesi geçen ocak ayında; 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminden bir yıl sonrasından 2020 başına kadar 2 bin FETÖ üyesinin sığınma talebinin kabul edildiğini yazmıştı.

FF SİSTEMİNİ SÖKTÜLER

Eski Sayıştay denetçisinden emniyet müdürüne, ihraç memurlardan (asker, öğretmen, gazeteci vs.) firari FETÖ’cülerin akrabalarına kadar pek çok isim Edirne’den yasa dışı yollarla Yunanistan’a kaçarken yakalansa da Komşu’ya kapağı atıp devletin gizli cihazlarını Yunan istihbaratı EYP’ye teslim eden hainler hâlâ Atina sokaklarında cirit atıyor.

GECE GÖRÜŞ APARATLARI DA YOK

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Türk Silahlı Kuvvetleri demirbaşı 11308 kuyruk numaralı Sikorsky S-70‘le Yunanistan’a kaçan Binbaşı Ahmet Güzel, Binbaşı Gençay Böyük, Yüzbaşı Süleyman Özkaynakçı, Yüzbaşı Abdullah Yetik, Yüzbaşı Uğur Uçan, Yüzbaşı Ferudun Çoban, Başçavuş Mesut Fırat, Başçavuş Bilal Kurugül, helikopterin üzerindeki IFF‘yi (Dost Düşman Tanıma sistemi) söküp Yunan istihbaratına teslim ettiler.

17 Temmuz 2016 sabahı Yunan makamları, helikopteri Türk yetkilileri teslim ettiklerinde gece görüş aparatlarının da söküldüğü ortaya çıktı.

‘ASKERİ’ VE ‘DİPLOMASİ’ SESSİZLİK SÜRÜYOR

Bu cihazların daha sonra Türkiye’ye teslim edilip edilmediğiyle ilgili sorulara ‘askeri’ açıdan Milli Savunma Bakanlığı Harekât ve İstihbarat Koordinasyon Dairesi Başkanlığı, ‘diplomasi’ açısından ise Dışişleri Bakanlığı Güvenlik ve İstihbarat Genel Müdür Yardımcılığı yanıt vermekten kaçındı.

Yunanistan’a kaçan Abdullah Yetik, Süleyman Özkaynakçı, Mesut Fırat’ın darbe gecesi çekilmiş görüntüleri.

KİM BU FETÖ’CÜ ASKERLER?

Binbaşı Gençay Böyük, Ankara’daki Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda görevliydi. Silahlı Kuvvetler Üstün Hizmet Madalyası ve Beratı’yla ödüllendirilmiş kurmay pilottu…