DESENLİ RENKLİ ASFALT

Site içi yollarda, parklarda, bahçelerde, yürüyüş yollarında, okul bahçelerinde, hastane girişlerinde, tören alanlarında, spor sahalarında, fabrikalarda, kaldırımlarda, bisiklet yollarında rengarenk desenli asfaltlarla karşılaşıyoruz. Yeni bir çehre kazanan bu alanlar bir çok renkte ve desende yapılıyor. Desenli Renkli Asfalt Kırmızı, kırmızı oksit, mavi, lacivert, sarı oksit sarı, çimen yeşili, oksit yeşil gibi renkler deniz kabuğu desenlerinde, […]

 DESENLİ RENKLİ ASFALT

09.11.2018 - 9:37

Güncelleme : 09.11.2018 - 9:37

Site içi yollarda, parklarda, bahçelerde, yürüyüş yollarında, okul bahçelerinde, hastane girişlerinde, tören alanlarında, spor sahalarında, fabrikalarda, kaldırımlarda, bisiklet yollarında rengarenk desenli asfaltlarla karşılaşıyoruz. Yeni bir çehre kazanan bu alanlar bir çok renkte ve desende yapılıyor. Desenli Renkli Asfalt

Kırmızı, kırmızı oksit, mavi, lacivert, sarı oksit sarı, çimen yeşili, oksit yeşil gibi renkler deniz kabuğu desenlerinde, Arnavut kaldırımlarında, granit, kayrak taşlarında, döner bordür desenlerinde, İngiliz taşı desenlerinde, tuğla ve göbek desenlerinde ya da belediye logoları veya sembollerde kendini gösteriyor. Bu değişik renkteki desenli renkli asfaltlar, estetik görünümü ile bulundukları yerlere şıklık ve vizyon kazandırıyor. Toprak zeminlere, aşınmış, bozulmuş asfaltlara, beton zeminlere uygulanabiliyor. En ucuz ve dayanıklı zemin malzemesi olarak bilinen desenli asfaltlar, doğal taşın görüntüsü kazandırıyor. Özel desenlerin, çizgilerin de kullanıldığı desenli renkli asfaltlar son derece sağlıklı, hijyen bir yapıya sahipler. Kilitli parke taşlarındaki derzlerde su birikintisi olmaz, böylelikle üzerinden geçerken su sıçrama ihtimali de yoktur.

Derzlerin arasında otlar da büyümez. Derz dolgu aralarından çıkan kum görüntüleri ile karşılaşılmaz, savrulan kumları da görmeyiz. Yine derzlerin boşalmasından dolayı yollarda, kaldırımlarda taşlar yerinden oynamaz veya araçlar geçerken taşların diğer arabalara, kaldırımdan geçenlere çarpması söz konusu olmaz. Çünkü düzgün yapılan asfalt yollar da çabuk aşınmaz, su birikintileri oluşturmaz. Kirli görüntüsü vermeyen asfalt yollar, özel alanlara yapılan desenli asfaltlar dayanıklı ve daha güvenlidir.

Tasarım özgürlüğü ile şık görünümler kazandırılan desenli asfaltların, aynı zamanda güneş ışınlarına olan dayanıklılığı, yüzey iz üzerinde iz bırakmaması gibi avantajları da var. Herhangi bir sebepten dolayı yani elektrik, su gibi hatların döşenmesi asfaltta problemler oluşturduğunda kolay onarımı ile yapıldığı günkü şık haline dönüştürülür.

http://orasasfalt.com/

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın