Deniz Sağdıç, Hong Kong ve New York’ta eşzamanlı olarak dünyanın iki farklı köşesinde seyirciyle buluşuyor

Sanatçı Deniz Sağdıç ve Kreatif direktör Selçuk Sepici’nin gezici sergi ve workshop ’tan oluşan projesi Tenim Denim, dünyayı dolaşarak, ayrımcılık karşıtı ve birleştirici söylemiyle beğeni toplamayadevamediyor.   İlgili Haber Information about Atiq Walid Atiq football career   Hong Kong Denim Festival’inde yer alan sergisiyle eş zamanlı olarak yeni eserini New York’ta sergileyen Sanatçı, proje için […]

 Deniz Sağdıç, Hong Kong ve New York’ta eşzamanlı olarak dünyanın iki farklı köşesinde seyirciyle buluşuyor

17.01.2019 - 18:21

Güncelleme : 17.01.2019 - 18:21

Sanatçı Deniz Sağdıç ve Kreatif direktör Selçuk Sepici’nin gezici sergi ve workshop ’tan oluşan projesi Tenim Denim, dünyayı dolaşarak, ayrımcılık karşıtı ve birleştirici söylemiyle beğeni toplamayadevamediyor.

 

 

Hong Kong Denim Festival’inde yer alan sergisiyle eş zamanlı olarak yeni eserini New York’ta sergileyen Sanatçı, proje için özel bir yorum niteliğinde olan farklı kumaş çeşitlerinin kullanıldığı yapıtını, eser sponsoru UTIB’in YBone Danışmanlık katkılarıyla düzenlenen Premier Vision’daki standında seyirciyle buluşturdu. Çeşitli renk ve desenlerden oluşan yeni eserinin, projenin söylemini güçlendireceğinin altını çizen Sağdıç, farklı renk ve desenlerin, farklı insanları anlatmak için güçlü bir metafor olduğuna inanıyor. Ülkenin dört bir köşesinde, 17 firma tarafından üretilen rengarenk kumaşların, bir sanat eseri üzerinde tekrardan hayat bulmasının güçlü bir mesaj olduğuna inanan sanatçı, bu eserin Tenim Denim ile anlatmaya başladığı hikâyeyi hem görsel hem de içerik olarak renklendireceği için heyecanlı olduğunu belirtiyor. Sanatçının yeni eseri, 15 -16 Ocak 2019 tarihleri arasında New York’ta gerçekleşen Premier Vision’da seyirciyle buluştuktan sonra Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği’nin özel koleksiyonunda yerini alacaktır.

 

 

www.denizsagdic.com

 

UTIB http://www.utibargeprojepazari.com/utib-hakkinda

YBONE danışmanlık -UTIB Proje danışmanı

Esere kumaşıyla destek veren firmalar

AltınYıldız

İpek tekstil

Akın Tekstil

Özdoku tekstil

Dilek tekstil

Ets Ezgi tekstil

Hantaş tekstil

Akdağ Tekstil

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın