Davutoğlu’ndan iktidar ve Soylu hakkında zehir zemberek açıklamalar

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Tekirdağ’da, partisinin Çerkezköy 1. Olağan İlçe Kongresi’nde konuştu. Davutoğlu, konuşmasında Veyis Ateş’in hakkında kara para aklama suçlaması bulunan iş insanı Sezgin Baran Korkmaz’dan arabuluculuk adı altında 10 milyon euro istediği iddiasına ilişkin şunları söyledi; “NASIL BİR TEZGAH KURDUNUZ” *Dünün gazetecileri, suçlulara kaçacak yer aratırken, bugün mafya konuşuyor, gazeteciler sırra […]

 Davutoğlu’ndan iktidar ve Soylu hakkında zehir zemberek açıklamalar

17.06.2021 - 18:26

Güncelleme : 17.06.2021 - 18:26

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Tekirdağ’da, partisinin Çerkezköy 1. Olağan İlçe Kongresi’nde konuştu. Davutoğlu, konuşmasında Veyis Ateş’in hakkında kara para aklama suçlaması bulunan iş insanı Sezgin Baran Korkmaz’dan arabuluculuk adı altında 10 milyon euro istediği iddiasına ilişkin şunları söyledi;

“NASIL BİR TEZGAH KURDUNUZ”

*Dünün gazetecileri, suçlulara kaçacak yer aratırken, bugün mafya konuşuyor, gazeteciler sırra kadem basıyor. Aynı mafyalar, “gazeteci benden rüşvet istedi” diye şikayetçi oluyor.

*Ama bu şikâyeti paylaştığı diğer gazeteci, “Rüşveti kimler istemiş” diye sormuyor, soramıyor! Dönen çarka bir bakar mısınız? Basın etiği falan hak getire; Görevini şu zor şartlarda namusuyla yapan tüm basın mensuplarını tenzih ediyorum, ancak bu baskı ikliminde ortada bağımsız konuşabilen bir basın neredeyse kalmamış.

*Bu iktidar medyayı siyasetçiye, bürokrasiye aracılık müessesesi haline getirmiş. Dile kolay, 10 milyon euro’dan bahsediyoruz. Ama ne duyan var ne harekete geçen. Rüşvetçi gazeteci, Ankara’da bir “klik”ten bahsediyor; Hem İçişleri Bakanlığı hem Adalet Bakanlığı töhmet altında, ama her ikisi de suskun.