CORONA VİRÜS ORTAM TEMİZLEME

Hızla tüm dünyaya yayılan ve insanların sağlığını tehdit eden Corona virüs hava ve temas yoluyla bulaşabilen, zararlı bir mikroorganizmadır. Hem insanları hem de bazı hayvanları enfekte edebilen özelliği ile solunum yolu enfeksiyonlarına sebep olur. Corona Virüs Temizleme sonbahar ve kış ayları başta olmak üzere dört mevsim boyunca ortaya çıkabilir. Özellikle sonbahar ve kış aylarında ortaya […]

 CORONA VİRÜS ORTAM TEMİZLEME

13.04.2020 - 10:15

Güncelleme : 13.04.2020 - 10:15

Hızla tüm dünyaya yayılan ve insanların sağlığını tehdit eden Corona virüs hava ve temas yoluyla bulaşabilen, zararlı bir mikroorganizmadır. Hem insanları hem de bazı hayvanları enfekte edebilen özelliği ile solunum yolu enfeksiyonlarına sebep olur. OKCorona Virüs Temizleme sonbahar ve kış ayları başta olmak üzere dört mevsim boyunca ortaya çıkabilir. Özellikle sonbahar ve kış aylarında ortaya çıkan corona virüs ilk olarak 2002 yılında ortaya çıktı. OKCorona Virüs Ortam Temizleme hizmeti almak için hasta olmayı beklemeyin. Çünkü Corona virüsün kuluçka süresi 3 ila 5 gün gibi kısa bir süre olabileceği gibi 10 veya 15 güne kadar uzayabilir. Bu durumda da bir insan Corona virüs olduğunu hastalık bulaştığından itibaren 15 gün sonra fark edebilir. OKOrtam Dezenfeksiyon Hizmeti alınmayan durumlarda virüse yakalanma ihtimali artar. Yüksek ateş, boğaz ağrısı, kas ve eklem ağrısı, kuru öksürük, solunum yetmezliği ve baş ağrısı gibi semptomları bulunan corona virüs ölümcül olabilir.

Corona Virüsten Korunmak için Alınacak Önlemler

Corona virüsten korunmak için kişisel olarak alabileceğiniz birçok önlem vardır. Bunlar; dışarı çıkarken kullandığınız giysileri eve gelir gelmez yıkamak, ellerinizi ve yüzünüzü düzenli olarak yıkamak, bağışıklık sisteminizi gücendirecek besinleri tüketmek, kamusal alanlarda maske kullanmak, başkalarının bardağından su içmemek gibi şeyler olabilir. Ancak corona virüs gözle görünmediği için insanlardan veya hayvanlardan bulaşabilir. Bu nedenle bulunduğunuz ortamların profesyonel bir şekilde dezenfekte edilmesi gerekir. Corona Virüs Temizleme dezenfeksiyon işlemini kendi başınıza yapmanız mümkün değildir. Çünkü dezenfeksiyon firması sadece görünen alanlarda değil, aynı zamanda insanların ulaşamadığı alanlarda ve çok ayrıntısı bulunan objelerin de dezenfekte edilmesini sağlar.

Uygun Fiyatlarla Sağlığınızı Koruyun

Dezenfeksiyon firması, en uygun fiyatlarla sağlığınızı korumanız için tüm hizmet kapsamını sizler için sunar. Dezenfeksiyon firmasında uygun dezenfekte çözeltileri bulunur. Bu tür çözeltiler el yordamıyla değil, dezenfekte işlemi için ihtiyaç duyulan araçlar aracılığıyla püskürtme yöntemi ile yapılır. Püskürtülen dezenfeksiyon çözeltisi ortamın içinde bulunan virüslerin, mantarların, bakterilerin ve diğer zararlı mikroorganizmaların yok edilmesini sağlar. Bu sayede virüsler tekrar üreyemezler ve tam anlamıyla ortamdan uzaklaştırılmış olurlar. Corona Virüs Ortam Temizleme firması temizlik yapacağı ortama gelmeden önce saha uzmanları ile uygulama yapılacak alanın üzerinde araştırma yaparlar. Yapılan araştırma neticesinde dezenfeksiyonun miktarı, kullanılan çözelti, dezenfeksiyon süresi gibi değişkenler hesaplanır. Ardından saha uzmanları, dezenfekte işlemi için özel olarak hazırlanan koruma giysilerini giyerek ortam için özel olarak hazırlanan dezenfekte çözeltisini püskürtme yöntemiyle tüm alana yayarlar. Bu sayede insanların ulaşamadığı bölgelerde bulunan virüs, bakteri, mantar gibi zararlı mikroorganizmaların tam anlamıyla yok edilmesi sağlanır.

Açık ve Kapalı Alanlarda Rahat Kullanım

Corona virüsün yok edilmesi için yapılan ortam temizleme işlemleri son derece ekonomiktir. En küçük evlerden devasa alışveriş merkezlerine kadar her alanda dezenfeksiyon işlemi yapılabilir. Saha uzmanları, sadece kapalı alanlarda değil, açık alanlarda da bu hizmeti verebilirler. Çünkü corona virüs hava yoluyla da insanlara bulaşabilir. Bunun engellenmesi için Ortam Dezenfeksiyon Hizmeti ile havada asılı kalan partiküller sayesinde alan içerisinde bulunan tüm zararlı mikroorganizmalar yok edilir. Hazırlanan dezenfekte çözeltisinin ortam üzerinde etkili olabilmesi için belirlenen süre içerisinde ortam ile temasın kesilmesi gereklidir. Bu nedenle dezenfeksiyon işleminden sonra belirli bir süre insanların temizlenen alana girmemesi gerekir.

Farklı Sektörler için Kesin Çözüm

Dezenfeksiyon hizmetleri gıda sektörü gibi yiyecek içeceklerin bulunduğu alanlardan laboratuvarlara kadar her ortam için kullanılabilir. Kullanılan çözeltilerin insan sağlığına herhangi bir zararlı etkisi yoktur. Bu nedenle çocuklar ve yaşlılar da dahil olmak üzere herkes için güvenilir ve sağlıklı bir ortamın oluşturulabilmesi adına dezenfeksiyon hizmeti almak şarttır. Alanın büyüklüğüne bağlı olarak birkaç saat ile bir gün gibi kısa bir sürede tamamlanan dezenfeksiyon hizmetleri, sizin ve sevdiklerinizin sağlığını güvence altına almanıza yardımcı olur. Virüssüz bir ortamda, sevdiklerinizle ve çalışma arkadaşlarınızla birlikte, tedirgin olmadan hayatınızı idame ettirmeniz için önlem almanız şarttır.

Koruma Tedaviden Daha İyidir

Corona virüse yakalanmanız durumunda hem stresli günler hem de bir dizi tedavi seçenekleri sizi bekliyor olacak. Bu virüsün aşısı henüz çıkmadığı için geri döndürülemez sonuçlara da yol açabilir. Virüs tehdidinin bulunduğunuz ortamdan uzaklaşması için dezenfeksiyon hizmetleri almanız şarttır. Bu hizmetler, ellerinize uyguladığınız dezenfekte jellerinin ortamlara uygulanması gibi düşünülebilir. Ortamlar için özel olarak hazırlanan çözeltiler, gözle görünmeyen bir tabaka oluşturarak somut alanların dezenfekte edilmesini sağlar. Bu, virüsün bir daha o ortama uğramayacağı anlamına gelmez. Bu nedenle dezenfeksiyon hizmetlerinin belirli periyotlarda tekrarlanması önemlidir.