Çevre Dostu Ürünler

2005 yılında deneyimli kişiler tarafından kurulan ECO mark ailesi, çevre dostu ürünler alanındaki faaliyetlerini nitelikli olarak sürdürüyor. EkolojiTürkçe karşılığı çevreye zararı olmayan ürünler olarak adlandırılır. Konu ile ilgili bilgi edinmek isteyenler www.ekoloji.com resmi web sitesi üzerinden online olarak ulaşıyor. Çevresel şartlara uygun ve ekolojik anlamda hiçbir zararı olmayan doğal ürünleri belirleyen firma, markalaşma ve duyarlılığı […]

 Çevre Dostu Ürünler

12.04.2019 - 2:12

Güncelleme : 12.04.2019 - 2:12

2005 yılında deneyimli kişiler tarafından kurulan ECO mark ailesi, çevre dostu ürünler alanındaki faaliyetlerini nitelikli olarak sürdürüyor. EkolojiTürkçe karşılığı çevreye zararı olmayan ürünler olarak adlandırılır. Konu ile ilgili bilgi edinmek isteyenler www.ekoloji.com resmi web sitesi üzerinden online olarak ulaşıyor. Çevresel şartlara uygun ve ekolojik anlamda hiçbir zararı olmayan doğal ürünleri belirleyen firma, markalaşma ve duyarlılığı arttırma konusunda hizmet veriyor.

Ürün Güvenilirliği

Firma olarak uzun yıllardır ürünlerin çevreye olan yan etkilerinin daha az olmasını ve diğer ürün çeşitlerinin arasında müşteriye daha kolay seçme şansı sunan Eco Mark Projelerinde ürün güvenilirliği garanti altına alınmış oluyor. Bu konu organikürünler açısından da geçerli sayılıyor.

Üretim Süreci

ECOmark Programı’na dahil olan tüm ürünlerin üretim süreci, kullanıcıya dahil olan aşamada ki çevresel etki mümkün olduğunca az oluyor. Site bu anlamda ürün kalitesini en üst düzeyde tutmayı ilke ediniyor. Ekolojik anlamda bakıldığında, tüketicinin yanında olacak şekilde güven sağlamak öncelikli hedef olarak görülüyor. Eco Mark ürünlerini tüketmek çevreye duyarlı bireylerin oluşmasına hiçbir şekilde etki etmiyor. Ancak tüketiciler, diğer ürünlerin kullanılmasındaki sakıncaları ve çevreye olan yan etkilerini öğrenmiş oluyor. Çevresel faktörlerden uzak, yararlı ve doğayla iç içe olan ürünlerin tüketimini sağlıyor. Eco mark programına dahil olmak isteyen bireyler bu ürünleri kesinlikle tercih ediyor ve diğer tüketicilere Eco mark ürünlerini mutlaka tavsiye ediyorlar.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın