Centos Kurulumu

Linux dağıtımı olarak Linux’un yeniden derlenerek topluluğa ücretsiz bir şekilde sunulmasını sağlayan popüler lünux dağıtımı olan Centos hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere https://www.sanal.pro/ adresinden ulaşabilirsiniz. Ücretsiz olarak kurumsal sınıf bağlantıları şeklinde kullanıcılara sunulan, minimum işletim sistemi kurmak için paketler sağlayan BaseOs sayesinde konteyner aracısı olan Podman gibi çok sayıda yeni özelliği bulunan Centos hakkında merak […]

 Centos Kurulumu

19.05.2020 - 19:09

Güncelleme : 19.05.2020 - 19:09

Linux dağıtımı olarak Linux’un yeniden derlenerek topluluğa ücretsiz bir şekilde sunulmasını sağlayan popüler lünux dağıtımı olan Centos hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere https://www.sanal.pro/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz olarak kurumsal sınıf bağlantıları şeklinde kullanıcılara sunulan, minimum işletim sistemi kurmak için paketler sağlayan BaseOs sayesinde konteyner aracısı olan Podman gibi çok sayıda yeni özelliği bulunan Centos hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere ve diğer web tabanlı sunucular hakkında merak ettiklerinize sitemizde ulaşabilirsiniz. Çok sayıda yeni özelliğe sahip olan ve iki yeni paket reposu ile sizlere avantaj sağlayan Centos 8 NFTables ile İptables’ın yerini alarak bir sürprizi de sizlere sundu.

Centos Yeni Özellikler

Konteyner aracı olarak Podman kullanan, DNF paket yönetici olarak yum da hala kullanılabilen Centos yeni özellikler ve kurulum aşamaları hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar https://www.sanal.pro/centos-8-kurulumu adresinde yer alıyor. Linke tıklayarak yeni özelliklere sahip olan Centos kurulu hakkında tüm bilgilere ulaşabilir, merak ettiğiniz detaylar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Kurulum için gerekli olan minimum sistem gereksinimleri başta olmak üzere indirme aşamasından yükleme aşamasına kadar adım adım her detaya hakkında bilgileri sitemizde sizlere sunuyoruz. Önemli bir nokta olan Centos kurulum ayarları aşamasında ihtiyacınız olan tüm ayarlar ve yeni özelliklere göre yapılması gereken ayarları ekran görüntüleri ile birlikte sitemizde bulabilir ve takip ederek centos 8 kurulumunuzu hatasız ve eksiksiz bir şekilde yapabilirsiniz.