Çene Yapısı Problemleri ve Uyku Bozuklukları

  Çenedeki yapısal problemler kişiyi sıkıntılı bir süreç yaşamaya zorlar. Bu yapısal problemler aslında tedavi edilebilir ve kişinin yaşam kalitesi kolaylıkla yükselebilir. Horlama Apne Protezi İlgili Haber 27 Mart 2023 akaryakıt fiyatları Horlama apne protezi hastalığın her safhasında etkili sonuç alınabilen cerrahi müdahale dışındaki tek uygulamadır. Üst ve alt arka solunum yolu boyutlarını arttırmak ve tıkanma […]

 Çene Yapısı Problemleri ve Uyku Bozuklukları

04.02.2019 - 16:15

Güncelleme : 04.02.2019 - 16:15

 

Çenedeki yapısal problemler kişiyi sıkıntılı bir süreç yaşamaya zorlar. Bu yapısal problemler aslında tedavi edilebilir ve kişinin yaşam kalitesi kolaylıkla yükselebilir.

Horlama Apne Protezi

Horlama apne protezi hastalığın her safhasında etkili sonuç alınabilen cerrahi müdahale dışındaki tek uygulamadır. Üst ve alt arka solunum yolu boyutlarını arttırmak ve tıkanma sorununu ortadan kaldırmak için yapılır. Zarar görmüş dokularda kanlanma oluşur ve dokular havayolunu kapamaya başlar. Horlama apne protezi sayesinde alt çene uyku süresince hafif açık olarak tutulur. Bu protez hazır bir ürün değildir ve kişiye özel olarak yapılması gerekir. Protez ile ilgili detaylı bilgilere www.dentankara.com.tr sitesini inceleyerek ulaşabilirsiniz

İmplant Uygulaması

Eksik olan dişlerin yerine yenilerinin konulması amacıyla titanyum maddesi ile hazırlanan bir tedavidir. Dış kayıpları her ne kadar hastalar için ilk olarak estetik bir kaygı gibi gözükse de işin en önemli boyutu ağız sağlığı ile ilgilidir. Eksik dişlerle ağız çiğneme ve koparma görevlerini düzgün olarak yerine getiremeyeceğinden sindirim problemlerine neden olur. Diş kaybı olduğu için damak diş görevini üstlenmeye çalışacak ve diğer dişlere daha fazla baskı binecektir. Diğer dişler de bu durumdan etkileneceğinden implant tedavileri hızlıca yapılmalıdır. İmplant bir çeşit diş ekim tedavisidir.

Ortodonti

Ortodonti tedavisi alt çenenin önde veya geride olması gibi çene bozuklukları için uygulanır. Çocuklar için uzun süre emzik veya biberon kullanma, parmak emme alışkanlıkları ortodontik bozukluklara sebep olabilir. Yine çocuklarda bazen anneden çene kemiği boyutlarını babadan da diş boyutlarını veya bunun tam tersini almış olabilir. Eğer çene büyük dişler küçükse diş yapısı aralıklı olur. Porselen braketler kullanılarak ortodonti tedavisinde estetik endişeler giderilir.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın