CE Belgesi Nedir?

Firmalarda üretimi gerçekleştirilen ürünlerin pek çok yönden güvenilir ve kaliteli olduğunu gösteren etkenlerden birisi CE belgesi. Bu kısaltmaya sahip olan ürünlerin kalite standartlarına uygun şekilde üretildiği anlaşılmaktadır. TOEM olarak sunduğumuz hizmetleri incelediğinizde belgelendirme konusunda pek çok yönden avantajlı adımları görebilirsiniz. Hizmetlerinizin uluslararası standartlara uygun olduğunu gösteren belgeleri elde etmek ve başvuru yapmadan önce fiyatları, eksikleri […]

 CE Belgesi Nedir?

14.07.2020 - 9:24

Güncelleme : 14.07.2020 - 9:24

Firmalarda üretimi gerçekleştirilen ürünlerin pek çok yönden güvenilir ve kaliteli olduğunu gösteren etkenlerden birisi CE belgesi. Bu kısaltmaya sahip olan ürünlerin kalite standartlarına uygun şekilde üretildiği anlaşılmaktadır. TOEM olarak sunduğumuz hizmetleri incelediğinizde belgelendirme konusunda pek çok yönden avantajlı adımları görebilirsiniz. Hizmetlerinizin uluslararası standartlara uygun olduğunu gösteren belgeleri elde etmek ve başvuru yapmadan önce fiyatları, eksikleri hakkında bilgi sahibi olabilmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. CE belgesi, ISO belgeleri veya marka tescili ile ilgili alanlarda danışmanlık hizmetlerini sunmaya devam ediyoruz. Telefonlarımızdan bizlere ulaştığınızda veya web sitelerimizden ilgili formları doldurarak taleplerinizi, öneri ve görüşlerinizi bıraktığınızda kısa sürede geri dönüş sağlamaktayız. Buna göre gerekli gözlemleri yapacak olan ekiplerimizin belgelendirme çalışmalarında kusursuz adımları atacağını görebilirsiniz. Çevre yönetiminde, güvenlikte ve müşteri memnuniyeti gibi alanlarda gereksinim duyacağınız belgeler hakkında merak ettiğiniz tüm soruları yöneltebilirsiniz. En güncel bilgileri alarak ve eğitimli personellerimizle iletişime geçerek gerekli alt yapının kaliteli bir şekilde oluşturulacağını görebileceksiniz.

Conformite European olarak belirtebileceğimiz ve kısa yazılışıyla CE işaretini alabilmeniz için hangi şartlara sahip olmanız gerektiğini sizlerle paylaşıyoruz. İç pazarlarda yerini almadan önce ürünlerin gerekli testlerden geçirilmesinde titizlikle hareket etmekteyiz. Bu konuda profesyonel hizmetleri alabileceğiniz adreslerimiz sayesinde ürünlerinizle ilgili başvurularınız gözden geçirilecektir. Eğer herhangi bir hatanız veya eksiğiniz var ise bunların belirleneceğini aktarıyoruz. Sizler de gerekli düzeltmeleri gerçekleştirerek, en uygun şekilde başvurularınızı yapmanızı sağlayacak olan adreslerimizi arayabilirsiniz. CE işaretinin ürünlerinize basılmasında nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve hazırlayacağınız dosyalarda nelerin olacağını öğrenmenin en pratik yöntemlerini ekiplerimiz sayesinde öğrenebileceksiniz.

CE İşaretinin Avantajları Nelerdir?

Sizler için ürünlerinizde CE işaretini kazandıran belgelere sahip olmanızın ne gibi ayrıcalıkları olacağını aktarıyoruz. Bu sayede ulusal ve uluslararası pazarda yer almanızın mümkün olacağını belirtmekteyiz. Bununla birlikte;

l Avrupa Birliği ülkelerinde yer alan pazarlarda ürünlerinizin serbest bir şekilde dolaşması için ihtiyaç duyacağınız belgelendirmeler arasında yer alacaktır.

l Bir başka deyişle, ürünlerinizin diğer ülkelerde yer alması için adeta pasaport görevi bulunmaktadır.

l CE işaretinin olması halinde ürünlerin garanti belgesinin olduğu düşünülmemelidir. Çünkü bu işaretin görevi yalnızca ürünlerin AB üyesi ülkelerde serbestçe yer almasıdır.

l Ürünlerin kaliteli olduğunu ve hangi seviyeden itibaren bu kaliteyi taşıdığını göstermektedir.

Buna benzer avantajları elde etmek istediğinizde sahip olmanız gereken CE damgası için belgelendirme süreçleri hakkında danışmanlık hizmetlerini sunuyoruz. Tecrübeli ekiplerimiz sayesinde tüm bilgi birikimlerinden faydalanabilirsiniz. Uzman personellerimiz ile çözümleri hızlı, doğru ve kaliteli bir şekilde elde edeceğinizi vurgulamaktayız.

CE Belgesinin Önemi Nedir?

Üretimini gerçekleştirdiğiniz çeşitli sektörlerdeki ürünlerin üzerinde CE damgasının yer almaması durumunda nasıl bir sonuçla karşılaşacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Ürünlerde bu işaretin yer almaması halinde AB ülkesi olan üyelerde satışları gerçekleştirmeniz mümkün olmayacaktır. İhracatını yapacağınız ürünlerin hangi kategoriler için geçerli olduğunu danışmanlık hizmetlerimiz kapsamında sizlerle paylaşmaktayız. Hangi işletmelerin CE belgesiverebildiğini merak edenler için bu soruların yanıtlarını vermekteyiz. Sizler de analizleri gerçekleştirecek ve gerekli dokümanları hazırlayacak olan ekiplerimiz sayesinde süreçlerden başarılı sonuçları elde edebileceksiniz. Uygun işaretlerini alabileceğiniz kurumlar tarafından hangi ürünlerde gerek duyulduğuna ve belgelendirme süreçlerine dair tüm detayları öğrenebilirsiniz. Bu konuda yetkili olan ve akredite kuruluşlarla yapacağınız görüşmelerde CE işareti ve nasıl alınacağı sizlerle paylaşılacaktır. Risk oranlarının ve tüm özelliklerinin göz önünde bulundurulması neticesinde ürünlerin kalite göstergesi olan CE işaretini alıp almayacağının da netleşeceğini görebileceksiniz. TOEM adreslerimiz sayesinde kaliteli ve uygun fiyatlı olarak bu hizmetlerden faydalanabileceğinizin altını çizmekteyiz.