Çatlak ve Cilt Leke Tedavi Süreci

  Vücudun belirli kırımlarında belirli sebeplerden oluşan çatlaklar tedavi edilebilmektedir. Günümüzde cilt çatlağı tedavisi ile kolaylıkla ciltteki çataklar tedavi edilebilmektedir. Çatlaklar aşırı kilo alımı sonrasında oluşmaktadır. Dokuların gerilmeler nedeni ile çatlaması ise görüntü açısından kişilere sorunlar yaşatabilmektedir. Hamilelik dönemlerinde, spor ile gelişen vücut alanlarında oluşabilmektedir. Lazer ile kolaylıkla cilt yırtıkları düzenlenebilmektedir. ” çatlak tedavisi nasıl […]

 Çatlak ve Cilt Leke Tedavi Süreci

10.02.2019 - 18:36

Güncelleme : 10.02.2019 - 18:36

 

Vücudun belirli kırımlarında belirli sebeplerden oluşan çatlaklar tedavi edilebilmektedir. Günümüzde cilt çatlağı tedavisi ile kolaylıkla ciltteki çataklar tedavi edilebilmektedir. Çatlaklar aşırı kilo alımı sonrasında oluşmaktadır. Dokuların gerilmeler nedeni ile çatlaması ise görüntü açısından kişilere sorunlar yaşatabilmektedir. Hamilelik dönemlerinde, spor ile gelişen vücut alanlarında oluşabilmektedir. Lazer ile kolaylıkla cilt yırtıkları düzenlenebilmektedir.

çatlak tedavisi nasıl yapılır ?” sorusu içerisinde tedavi öncesi ve sonrası da önemli olmaktadır. Tedavi süreci öncesinde kişilerin çatlak oluşan bölgeleri lazer uygulamasına hazırlaman için kremler kullanılmaktadır. Tedavi sonrasında da çatlak tedavi sürecinin olumlu ve hızlı bir şekilde sonuçlanması için özel kremler kullanılabilmektedir. Tedavi seansları çatlakların derinlik ve uzunluklarına göre farklılaşabilmektedir. Koyu renk ve yoğun çatlaklar 4-6 seans arasında tedavi edilmektedir.

Cilt Leke Tedavisi

Yüzde dış etkenlerden ya da doğuştan oluşan lekeler cilt lekelesi tedavisi ile düzenlenebilmektedir. Cilt lekeleri güneş ışınları, ilaç yan etkileri gibi durumlardan oluşabilmektedir. Sivilce lekeleri, çiller, dövme gibi lekeler lazer ile tedavi edilebilmektedir. Uzman kişiler tarafından uygulanan lazerli cilt leke tedavisi kalıcı bir çözüm olarak kişilere sunulmaktadır.

Tedavi edilen kişilerin ten renklerine göre leke türleri değişiklik gösterebilmektedir. Derin ve koyu renkli lekeler normal lekelere göre daha yoğun şekilde tedavi edilmektedir. Kişilerin ten rengi ve lekelerin özellikleri seans süreçlerini etkilemektedir. Ayrıca lekelerin türlerine göre farklı lazerler kullanılmaktadır.

Thulium Lazer Uygulaması

Leke tedavi sürecinde kullanılan lazerler farklı açılardan tedavi uygulayabilmektedir. Lazer kullanımı ve çeşitleri kişilerin cilt özelliklerine ve lekelere göre farklılaşmaktadır. Cilt leke tedavi süreci içerisinde kullanılan thulium lazer fiyatları ekonomik olarak kişilere sunulmaktadır.

Günümüzde en çok kullanılan yöntemler arasında bulunan Thulium lazer uygulamaları farklı tür cilt lekelerinde tedavi sağlamaktadır. Kişilerin cildinde bulunan ve estetik bir görüntü oluşturmayan her leke Thulium lazer sayesinde düzenlenebilmektedir.

Thulium Lazer Avantajları

Thulium lazer uygulaması içerisinde cilt parlaklığı da oluşmaktadır. Ayrıca uygulama sonrasında kırışıklıklarda da olumlu sonuçlar oluşabilmektedir. Gözeneklerin küçülmesi sonrasında cilt sorunları tedavi sonrasında engellenebilmektedir. Tedavi sonrasında kişiler cilt bakımına ve temizliklerine dikkat etmelidirler. Thulium lazer uygulaması aynı zamanda cilt beyazlatma, lekelerin rengini açma, yaşlanma geciktirme gibi etkilere de sahiptir.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın