Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine başvuru şartları ve başvuru kılavuzu…

Milyonlarca işsiz gencin merakla beklediği haber geldi. Bekçi alımı başvuruları başladı. Adaylar bekçi alımı başvurularını e-Devlet Kapısı üzerinden gerçekleştirecek. Bakanlık, 2019/1. Dönem olarak Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine alınacak adayların başvuru-seçme ve değerlendirme sınavları işlemlerini düzenliyor. Peki bekçilik başvurusu nasıl yapılır? İşte bekçi alımı başvuru kılavuzu… E-DEVLET ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİLİĞİ TIKLA BAŞVUR BEKÇİLİK BAŞVURU KILAVUZU […]

 Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine başvuru şartları ve başvuru kılavuzu…

19.03.2019 - 9:56

Güncelleme : 19.03.2019 - 9:56

Milyonlarca işsiz gencin merakla beklediği haber geldi. Bekçi alımı başvuruları başladı. Adaylar bekçi alımı başvurularını e-Devlet Kapısı üzerinden gerçekleştirecek. Bakanlık, 2019/1. Dönem olarak Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine alınacak adayların başvuru-seçme ve değerlendirme sınavları işlemlerini düzenliyor. Peki bekçilik başvurusu nasıl yapılır? İşte bekçi alımı başvuru kılavuzu…

E-DEVLET ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİLİĞİ TIKLA BAŞVUR

BEKÇİLİK BAŞVURU KILAVUZU İÇİN TIKLA

BAŞVURU VE SINAV TARİHLERİ NE ZAMAN?

a) Çarşı ve Mahalle Bekçiliği giriş sınavına internet üzerinden ön başvurular, 18/03/2019-01/04/2019 tarihleri arasında saat:17:00’ye kadar https://pa.edu.tr adresi üzerinden adayın e-Devlet kapısı şifresi ile giriş yapmak suretiyle ve ilgili alanların aday tarafından gerekli bilgileri doldurması şeklinde yapılacaktır.

b) Aday görev yapmak istediği il kontenjanını başvuru ekranından seçecektir.

c) e-Devlet kapısı şifresi, şahsen başvuru ile, üzerinde T.C. kimlik numarasının bulunduğu fotoğraflı kimlik (nüfus cüzdanı, evlilik cüzdanı, pasaport ve ehliyet, avukat kimlik kartı, mavi kart, ikamet tezkeresi) ibraz edilerek yurt içinde PTT merkez müdürlüklerinden veya yetkili şubelerden alınabilir.

d) e-Devlet kapısı şifresi yurt dışında elçilik ve konsolosluklardan temin edilebilir. Bağlı bulunulan dış temsilciliklerden konuyla ilgili detaylı bilgi alınabilir.

e) Şehit veya vazife malulü olanların eş veya çocukları statüsündeki adayların ön başvuruları Başkanlığımızca yapılacağından, adayların dilekçeleri (adı, soyadı, TC. kimlik no, adres, kontenjan ili, 2 adet irtibat numarası, mezuniyet durumu) ile şehitlik veya vazife malullüğü belgesinin ilgili kurumca onaylı örneğini ön başvuru tarihleri arasında 0 312 462 87 29 numaralı faksa göndermeleri gerekmektedir.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın