Çarşı Kadına Şiddete Karşı Eylem Yaptı

Geçtiğimiz günlerde şort giydiği için otobüste tekme tokat dövülen hemşire Ayşegül Terzi‘ye destek devam ediyor. İstanbul’da halk otobüsünde seyahat ederken bir firmada özel güvenlik olarak çalışan bir kişinin tekme tokat saldırısına maruz kalan Ayşegül Terzi kendisini döven kişiden şikayetçi olarak gözaltına alınmasını sağlamıştı. İfadesi alındıktan sonra serbest bırakılan zanlı, otobüsteki dayak görüntülerinin ortaya çıkması ve […]

 Çarşı Kadına Şiddete Karşı Eylem Yaptı

25.09.2016 - 18:57

Güncelleme : 25.09.2016 - 18:57

Geçtiğimiz günlerde şort giydiği için otobüste tekme tokat dövülen hemşire Ayşegül Terzi‘ye destek devam ediyor.

İstanbul’da halk otobüsünde seyahat ederken bir firmada özel güvenlik olarak çalışan bir kişinin tekme tokat saldırısına maruz kalan Ayşegül Terzi kendisini döven kişiden şikayetçi olarak gözaltına alınmasını sağlamıştı. İfadesi alındıktan sonra serbest bırakılan zanlı, otobüsteki dayak görüntülerinin ortaya çıkması ve Aile Bakanlığı’nın da olaya müdahil olmasıyla tekrar gözaltına alınmış ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Gözaltına alınan zanlının ilk etapta serbest bırakılması sonucu mağdur Ayşegül Terzi sinir krizi geçirmişti.

Türkiye’nin dört bir yanından tepki yağan görüntülere Beşiktaş’ın efsanevi taraftar grubu Çarşı da katılarak Beşiktaş’da eylem düzenledi. Kadınlı erkekli taraftar grubu bugün öğle saatlerinde Beşiktaş Kartal Heykelinin önüne şortlarını giyerek geldi.

Bir basın açıklaması yapan grup yaptıkları eylemlerinin amacının düşüncesi ve inancı ne olursa olsun tüm kadınlara yönelik şiddeti kınamak olduğunu dile getirdi. Eylemlerini yaptıktan sonra basın açıklamasını da yaparak sessizce dağılan gruba çevredeki vatandaşlar ve esnaf da desteklerini gösterdi.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın