Calacatta Porselen

  Ev dekorasyonlarının vazgeçilmez parçalarından biri olan porselen sahip olduğu üstün özellikleri ve şık görüntüsü ile de adeta etkisi altına almaktadır. Son yıllarda tasarımlarda imza parçalara daha çok yer verilmesi ve doğaya dönüş temasının daha etkili olması da porselene olan bakış açısını tamamen değiştirmiştir. Farklı tarz ve zevklere sahip herkes için çok farklı seçeneklerin olması […]

 Calacatta Porselen

15.08.2021 - 18:56

Güncelleme : 15.08.2021 - 18:56

 

Ev dekorasyonlarının vazgeçilmez parçalarından biri olan porselen sahip olduğu üstün özellikleri ve şık görüntüsü ile de adeta etkisi altına almaktadır. Son yıllarda tasarımlarda imza parçalara daha çok yer verilmesi ve doğaya dönüş temasının daha etkili olması da porselene olan bakış açısını tamamen değiştirmiştir. Farklı tarz ve zevklere sahip herkes için çok farklı seçeneklerin olması ise de dikkat çeken başka bir özelliğidir.

Şık ama aynı zamanda da doğadan da iz olmasını isteyen kişilerin aradığı porselen nedir sorusunun yanıtı olarak Calacatta Porselen olarak karşımıza çıkmaktadır. Özel bir porselendir ve İtalyan doğal taşlarından üretilmektedir. Başka bir ifade ile de İtalya’nın doğasında saklı olan bu güzelliği evinizde kullanabilirsiniz. Marmicera, Calacatta porseleninin çeşitlerini sizlere sunmaktadır. Bu güzel taşın mutfaktan banyolara ve hatta evin diğer bölümlerinde duvarlarda kullanılabilir olması özelliği ile de adından sıkça söz ettirmektedir.

Calacatta Porselen Çeşitleri Nelerdir?

Calacatta porselen sahip olduğu özelliklerinin yanı sıra farklı çeşitleri olması ile de seçenekler sunan bir malzemedir. Kullanıcı dostu bir malzeme olarak da tanımlayabiliriz.  Çünkü farklı bir doku arayanlar için üç seçenek arasından bir tanesini arasından seçmenin çok kolay olmadığı da bilinmektedir.

Beyaz bir zemin üzerin altın ile gri renklerinde çizgilerin ahenkli bir şekilde birleşmesi ile meydana gelmektedir. Calacatta Macchia Vecchia uzun yıllar boyunca toprağın altında kalarak renklerinde özel bir şekilde dağılması ile meydana gelmiştir. Zarif görüntüsü ile de dekorasyonları tamamlayan parça olarak tanımlanmaktadır.

Calacatta Oro ise daha kalın damarlı bir yapıya sahipken beyaz porselen üzerinde de hafif altın rengi detaylara sahiptir. Kullanıldıkları alanlarını daha sıcak bir hale getirmektedir. Calacatta Borghini ise kusursuz olarak tanımlanan bir porselen çeşididir. Bu üç seçeneğe de Marmicera koleksiyonunda yer vermektedir. Sizlerde firmanın sayfasını inceleyerek daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Calacatta Porselen ile Şık Mekanlar

Evlerde ve diğer yaşam mekan alanlarında ferah bir atmosferin oluşabilmesi için kullanılan malzemeler, renkler ve desenler çok etkili olmaktadır. Calacatta porselen içerdiği her bir detayı ile de bu özelliklerin hepsini karşılamaktadır.