Çağrı Şahin’den Instagram İçin Otomobil Fotoğrafı Çekme Rehberi!

Sonunda bu yazıyı tüm okurlarımıza sunuyoruz. Sosyal medyada gücü temsil eden paylaşımlar yapmak çok önemlidir. Yapacağınız her kaliteli paylaşım sizi yürüdüğün yolda daha güçlü ve yıkılmaz kılacaktır. Bu nedenle her yaptığınız paylaşıma dikkat etmeniz gerekmektedir. İşte bu ayrıntıların duayeni ve sosyal medyanın genç fenomeni Çağrı Şahin, özellikle araç fotoğrafları çekerken dikkat edilmesi gerekenler hakkında detaylı […]

 Çağrı Şahin’den Instagram İçin Otomobil Fotoğrafı Çekme Rehberi!

25.07.2019 - 22:47

Güncelleme : 25.07.2019 - 22:47

Sonunda bu yazıyı tüm okurlarımıza sunuyoruz. Sosyal medyada gücü temsil eden paylaşımlar yapmak çok önemlidir.

Yapacağınız her kaliteli paylaşım sizi yürüdüğün yolda daha güçlü ve yıkılmaz kılacaktır. Bu nedenle her yaptığınız paylaşıma dikkat etmeniz gerekmektedir. İşte bu ayrıntıların duayeni ve sosyal medyanın genç fenomeni Çağrı Şahin, özellikle araç fotoğrafları çekerken dikkat edilmesi gerekenler hakkında detaylı bir röportajı bizlerle paylaştı. Her araç güzeldir diyen Şahin, bazı kötü objektiflerin bu araçları kötü gösterebileceğine inanıyor. Kısacası iyi bir araca sahip olmanız sizi Instagram üzerinde sadece birkaç adım ileriye götürürken, iyi bir fotoğrafçı tarafından yorumlanmış kötü bir araba sizleri Instagram fenomeni olma yolunda onlarca basamak ileriye taşıyabilir ki bu durumun defalarca örneği görülmüştür. Bu iyi objektif olma eğilimi için ne yapmanız gerektiğini bu yazımızda Çağrı Şahin tarafından verilen tüyolar sayesinde sizlerle paylaşacağız. Bu tüyoları eksiksiz olarak fotoğraflarınıza yansıttığınız takdirde, gerçek ve kalıcı başarıyı kendi hesabınızda yakalayabilirsiniz.

Çağrı Şahin tarafından verilen çok önemli Instagram önerilerini incelemeden önce sizlere biraz bu genç fenomenden bahsetmek istiyoruz. Çağrı henüz 15 yaşında ve İstanbul’da yaşıyor. Birçok farklı şehir ve ülkede fotoğrafçılık eğitimi alıp, sonrasında deneyimlerini Instagram’a taşımıştır. Gezi ve doğa planlaması üzerine de büyük tecrübeleri bulunmaktadır. Kendisi şu anda sosyal medya fenomenidir ve bu konu üzerine çeşitli yayımlara katılmaktadır.

Sizleri daha fazla bekletmeden bu genç ve tecrübeli ismin bizler için verdiği röportajın detaylarına geçelim.

Merhabalar Çağrı Bey, Instagram hesabınızda birçok otomobil fotoğrafı bulunuyor. Bu fotoğrafların birçok rakipten daha çok ilgi görmesini neye bağlıyorsunuz?

Öncelikle merhabalar, benimle röportaj yapmak istediğiniz için çok memnun olduğumu belirtmek isterim. Evet hesabımda onlarca araç fotoğrafı bulunuyor. Bunlar çektiklerimin sanıyorum ki ancak yüzde onu kadardır. Ben otomobil fotoğrafı çekerken marka logolarına değil, aracın estetik hatlarına odaklanmayı seviyorum. Bu da beni rakip paylaşımlardan daha iyi bir noktaya taşıyor. Özellikle süper spor otomobilleri tercih ettiğim için hemen her türlü kıvrıma uygun pozlamalar yapabiliyorum. Otomobil fotoğrafçısı olmak isteyen insanlara da tavsiyem bu olur. İlk olarak aracın maddi kıymetini ortaya koyacak olan unsurlardan kaçının, aracın estetik dokusuna odaklanın ve tasarımcıların tutkusunu objektifiniz ile taçlandırın.

Instagram hesabınızda hep yeni ve güçlü otomobilleri görüyoruz. Sizde eski model araçları fotoğraflamayı seviyor musunuz? Eski modellerde fotoğraf için dikkat edilmesi gereken unsurlar nelerdir?

Ben süper spor otomobillere aşık bir insanım. Beni yakından tanıyan insanlar da bunu çok iyi bilirler. Bir yerde Çağrı Şahin ismi geçiyorsa orada irili ufaklı muhakkak araçlarda görürsünüz. Bu benim vazgeçemediğim tutkularım arasında yer alıyor. Elbette eski model araçlara da ilgi duyuyorum. Daha önce birçok farklı eski aracın da fotoğrafını çektim. Eski araçların fotoğraflarını çekerken paslı çamurluklar, yırtılmış koltuk döşemeleri ve yıpranmış kaporta kaplamaları insanların objektifinden hiç uzak olmamalı. Unutulmamalıdır ki fiziksel özellikler bir şeyin ne denli yıprandığını gösterir. Eski arabaların fotoğraflarını çekerken, geçmişi gün yüzüne çıkaran bu etkileri de göz önünde bulundurmanız gerekir.

Önerileriniz için çok teşekkür ederiz. Instagram’da otomobil fotoğraflarına ilgi ne düzeyde, fikriniz nedir?

Sorularınız için ben teşekkür ederim. Instagram hemen her şeyi bünyesinde barındıran, her telden sesi cümbüşe çeviren, çok ama çok büyük bir platform. Bu nedenle otomobillere de ilgi bir hayli fazla. Takipçi elde etmek isteyenler otomobil fotoğraflarına odaklanabilirler. Burada hiçbir sakınca yok.

Kaynak: http://cagrisahin.com/biyografi

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın