Buz Lazer Mersin’de artık Karakucak Polikliniği’nde!

     Mersin’in en iyi medikal estetik polikliniklerinden birisi olan Karakucak Polikliniği’nde artık buz lazer dönemi başladı. İşte, Buz Lazer Mersin uygulayıcısı Karakucak Polikliniği ve uygulama hakkında önemli bilgiler…      Vücudunuzdaki istenmeyen tüylerden sonsuza kadar kurtulmak ister misiniz? Bunu sağlamanın en etkili yöntemi emin olun lazer epilasyondur. Hem kadınlarda hem de erkeklerde çok fazla tercih edilmekte […]

 Buz Lazer Mersin’de artık Karakucak Polikliniği’nde!

13.01.2020 - 17:32

Güncelleme : 13.01.2020 - 17:32

     Mersin’in en iyi medikal estetik polikliniklerinden birisi olan Karakucak Polikliniği’nde artık buz lazer dönemi başladı. İşte, Buz Lazer Mersin uygulayıcısı Karakucak Polikliniği ve uygulama hakkında önemli bilgiler…

     Vücudunuzdaki istenmeyen tüylerden sonsuza kadar kurtulmak ister misiniz? Bunu sağlamanın en etkili yöntemi emin olun lazer epilasyondur. Hem kadınlarda hem de erkeklerde çok fazla tercih edilmekte olan lazer epilasyon ile tıraştan, ağdadan, tüy dökücü kremlerden vs. gibi daha birçok geçici yöntemden hem daha etkili olan hem de cilde zarar vermemek suretiyle bütün kıl köklerinin yok olmasını sağlayan lazer epilasyon ile istemediğiniz bütün tüylerden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz.

    Kliniğimiz Karakucak içerisinde lazer epilasyon hizmetlerinden bahsedecek olursak, Buz Lazer, YAG Lazer, Diod Lazer ve IPL Lazer sistemlerini örnek olarak verebiliriz. Bu lazerlerin her biri farklı farklı dalga boylarına sahiptir ve kılların geri çekilmesinde kullanılmaktadır. Bunların her biri kıl tiplerine uygun olarak değişmektedir. Her birinin her cilt tedavisi kullanımında sonuçlanması farklıdır. Kişilerin kıl tiplerine, cilt renklerine ve hatta bölgelere göre de değişen sistemler kullanılmaktadır. Deneyimli hekimler yardımıyla değerlendirmeler yapılır ve cilt tipleri, kıl tipleri değerlendirilerek lazerlere karar verilir. Kliniklerimizde 6 farklı lazer hizmeti de bulunmaktadır ve cilt yapınız, kıl tipiniz her ne olursa olsun her birine uygun yöntem kliniğimizde mevcuttur.

    Kıl yapısı, lazer epilasyonda belirleyici olan bir etkendir. Fakat teknoloji gittikçe daha da ilerlediğinden artık kriterlerden sayılmaz. Çok ince bile olsa bütün tüyleri görebilen cihaz, bütün yapıda ve boyutta tüylere uygun olarak üretilmiştir. Lazer epilasyon uygulaması yapılacak olan kişideki çok sayıda tüylenme, öncelikle sebep araştırılmalıdır ve eğer hormonsal nedenler mevcutsa da bunlara göre değerlendirme yapılır.

Karakucak Polikliniği, Buz Lazer Epilasyonla İlgili Sık Sorulan Soruları Yanıtlıyor…

1-Lazer ve Işık Sistemlerinin Etki Etme Mekanizmaları Nedir?

    Lazer ve ışık sistemlerinin amacı, çevre bulunan deriye hasar gelmeden kıl kökünde kalıcı hasarlar bırakmadan; epilasyon yapılacak olan bölgelere Lazer enerjisi ile kıl köklerinde melanin hücrelerinin emilmesini sağlayarak çevredeki deri ve dokulara hasar vermeden kıl kökleri yakılır. Buz Lazer Mersin ilinde uygulanan ve kılların tamamen yok olmasını sağlayan bir yöntemdir. Kimisi hemen dökülür kimisi ise 15 gün sonra yok olur.

2-Lazer Epilasyon Uygulamaları Ne Sıklıkla Yapılmaktadır ve Her Seans Ne Kadar Sürer?

   Lazer uygulamaları ortalama 6-12 hafta arası kadar sıklıkta yapılmaktadır ve kıl köklerindeki pigmentlerin yeterli olması bu süre içerisinde en önemli olan şeydir. 6 haftadan daha erken ya da 12 haftadan daha geç olmamalıdır. Seans süresi tabi ki bölgeye göre değişmektedir. Örneğin dudak üstü bölgede 1-2 dakika kadar sürer ancak bacak ya da sırt bölgesi v. Gibi geniş bölgelerde yarım saat hatta bir saat sürebilmektedir.

3-Neden Tek Seans Değildir?

   Bütün lazer uygulamaları tüylerin aktif dönemlerinde yapılmaktadır çünkü daha etkilidir. Dinlenme fazında olan tüy kökleri lazerden etkilenmezler. Vücutta bulunan tüyler ise aktif fazdan dinlenme fazına geçiş yapmaktadırlar. Bir süre sonra ise dinlenme fazında olan tüyler aktif bir hale gelmektedir. Bir diğer seansta ise tüyler tamamen yok edilir.

4-Lazer Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

    Lazer epilasyon uygulamaları vücuttaki bütün bölgelere uygulanabilmektedir nacak özellikle koltuk altında, genital bölgede, bacaklarda, kollarda ve yüz bölgesi en sık tercih edilen bölgelerdir. Kadınların hemen hemen hepsi koltuk altı, bacak ve genital bölge tercih eder ancak erkekler daha çok sakal hizasında, göğüs ve sırt bölgelerinde tercih etmektedir. Erkekler ayrıca kollarda ve bacaklarda da lazer epilasyon tercih ediyor ama tamamen kurtulmak için değil seyrekleştirmek için tercih etmektedir.

5-Lazer Epilasyon Riskleri

    Lazer epilasyon uygulamaları kısa süreli olarak yan etkiler bırakabilmektedir. Bu yan etkilere örnek verecek olursak da kızarıklık ve kıl köklerinin ödemleri örnek olarak verilebilir. Bu yan etkiler 1 saat kadar sürer ancak ardından kaybolur. Çok hassas yapıda olan ciltler içinse bu süre uzayabilmektedir. Bazı lazer türlerinde ise bronz tenlerde su toplanma, renk değişiklikleri, kabuklanma gibi etkiler görülebilmektedir. Bu tür problemler nadiren oluşuyor olsa da birkaç gün kadar sürer ve ardından geriler.

6- Lazer Epilasyon Kalıcı Mıdır?

   Lazer epilasyon uygulamaları genellikle uzun süre kalıcıdır. Ortalama 4 seans sonra ise tüylerin çok büyük kısımlarında azalmalar meydana gelir ve bunların yanı sıra tüylerin renginde de açılmalar ve kalınlıklarında azalmalar meydana gelir. Bu azalmalar ise yıllar boyu artacaktır ancak tamamen tüysüz olmak beklenilmemelidir. Tedavi etkinlikleri de tedaviden sonraki altı ay içerisinde tam oturur ve kendini belli eder.

7-Tüyler Ne Oranda Geri Çıkar ve Ne Kadar Sürede Geri Döner?

   Lazer epilasyon uygulamaları sonrasında eğer uygulama doğru yapılmışsa, tüylerin büyükçe kısmı dökülür ve geri kalanlar da ortalama 2 haftaya atılır. Lazer epilasyonun ilk iki seansında çok fazla etki görünmeyebilir. 3-4 seans sonrasında etki kendini gösterebilmektedir. 4-6 seans sonrasında ise tüyler hiç çıkmayacak kadar azalır ve bazı hastalara ek seanslar yapılabilir. Lazerden sonra çıkan tüyler ise kıl kökü yanmasından dolayı sarı renkli ve incedir.

8-Seans Sayısını Belirleyen Faktörler Nelerdir?

  • Kıl veya tüy rengi,
  • Hormon durumları,
  • Etnik yapı ve genetik yapı,
  • Tedavi edilen alan,
  • Tüy yoğunluğu,
  • Yaş faktörü,
  • Kilo durumu,
  • İlaçlar.

9-Lazer Epilasyon Hangi Kozmetik Nedenlerle Kullanılır?

     Batık tüy tedavilerinde ve kıl dönme gibi sorunlarda kullanılabilmektedir.

10-Tedaviye En İyi Yanıt Veren Tüy Renkleri

     Kıl köklerinde bulunan pigmentler lazer tedavisinde kullanılmaktadır. Bu nedenle siyah ya da kahverengi tüyler her zaman en iyi yanıt veren türlerdir. Beyaz ve gri tüyler tedaviye yanıt vermezler, bunun nedeni de melanin içermemeleridir.

11-Lazer Epilasyonun Diğer Yöntemlere Göre Üstünlükleri Nelerdir?

   Lazer epilasyon uygulamaları hızlı yanıt veren ve uzun süreli sonuç sağlayan bir yöntemdir. Vücutta her bölgede kullanılabilmektedir. Tıraş, ağda veya tüy dökücü kremler gibi kılı ortadan kaldırır ancak lazerin farkı kıl köklerini ortadan tamamen kaldırmasıdır. Diğer uygulamalarda ise tüyler bir ay içerisinde geri dönerler. Lazer epilasyon uygulamasında kıl kökü etkilendiğinden tüyler daha geç geri gelmektedir. Ancak incelmiş olarak gelirler. Lazer epilasyon sarı-gri ya da beyaz pigmentlere etki etmezler. İğneli epilasyon istenecek olursa da bu da tercih edilebilir.

    Eğer siz de istemediğiniz tüy ya da kıllarınızdan köklü olarak kurtulmak isterseniz www.karakucakklinik.com web sitemizi ziyaret edebilir ve gerekli olan bütün bilgileri alabilirsiniz. Buz lazer Mersin ili içerisinde çok sık tercih edilen ve kolaylık sağlayan bir uygulamadır. Sitemizi ziyaret edebilir ve bizimle iletişime geçerek randevu alabilirsiniz. İstenmeyen tüylerinizden kurtulmanın en kesin ve en güncel yolu Karakucak Poliklinik internet sitemizden randevu alın ve kesin çözüme ulaşın!