Burun Estetiği Sonrası Kontrol Çok Önemli

Burun estetiği ; burun şeklini düzeltmeye yönelik operasyondur . Burun estetiği ile ; burun küçültme ,düzeltme ,büyütme yada burun kemerindeki  eğrilik,çukur ve tümsek görünümü düzeltme işlemleri yapılmaktadır.  Sağlık yada güzelleşmek uğruna yaptırılan burun estetikleri sonrasında hastayı bekleyen fiziksel ve buna bağlı olarak hastalığının psikolojisini etkileyen birçok sebep olabilir. Estetik amaçlı olarak yapılan burun estetiği  sırasında […]

 Burun Estetiği Sonrası Kontrol Çok Önemli

14.11.2020 - 11:35

Güncelleme : 14.11.2020 - 11:35

Burun estetiği ; burun şeklini düzeltmeye yönelik operasyondur . Burun estetiği ile ; burun küçültme ,düzeltme ,büyütme yada burun kemerindeki  eğrilik,çukur ve tümsek görünümü düzeltme işlemleri yapılmaktadır.  Sağlık yada güzelleşmek uğruna yaptırılan burun estetikleri sonrasında hastayı bekleyen fiziksel ve buna bağlı olarak hastalığının psikolojisini etkileyen birçok sebep olabilir.

Estetik amaçlı olarak yapılan burun estetiği  sırasında hastaların çoğu  burun sırtında yada çıkıntı kemiklerinin kırılması sonucunda, karşıdan bakılıdığında  en doğal  , en naturel görünümlü hale gelebilmesi için burun kemiklerinin yanlardan kırılıp yakınlaştırılması sonucunda hastayı bekleyen ilk görsel olay  gözler çevresindeki morarmalardır Tabiiki eskiye göre günümüzde değişen gelişen teknoloji , kullanılan ameliyat aletleri  sayesinde hasta gördüğü morarma ve yüzünün şişmesine sebep olan ödemlerden ortalama yedi gün içerisinde kurtulabilmektedir.  Burun estetiği operasyonundan sonra burun şeklini koruma ve kanamayı engellemek amacı ile burundan nefesi açan ve nefes almayı rahatlatan delikli  jel silikondan yaprakçıklar yapılabilir ve bu uygulama genellikle hastanında ameliyat sonrası durumuna bakılarak yaklaşık 2 gün sonrası çıkarılır . Burun estetiği sonrasında yüzde birkaç hafta süren hassasiyet olabilmektedir. Ameliyat tarihini takip eden iki hafta süre içerisinde hasta şiddetli grip soğuk algınlığı hissinde  burnunu tıkalı hisseder.Ara ara kanamalar meydana gelebilir. İyileşme sürecinde hastaların rahatlaması adına doktor  damlalar ve spreyler reçete edebilir. Hasta iyileşme sürecinde  iyi bir uyku düzenine sahip olabilmek için  normal  zamanlara göre  başını daha dik tutmalı , gerekir ise iki yastık ile yatmalıdır . Burun yapısının oturması ortalama olarak  yaklaşık üç ay sürmektedir. Operasyonda burun içine atılan dikişler zamanla kendi kendine düşecektir. Burnun ameliyat sonrası tamamen gerçek şeklini bulması bir yılı alabilmektedir.

Burun estetiği ameliyatı sonrasında doktor takibinde olabilmeniz ve yaşanabilicek her türlü duruma karşı bir gece hastanede kalınması gerekebilir. Daha sonraki süreç evde dinlenerek geçmektedir. Doktorların operayon sonrasında ise ortak düşnceleri  ise altı aylık periyotda yoğun fiziksel aktiviteden biraz uzak kalınmasıdır.